Nie ma wody? Łódź i tak odpłynie

1 z 8„Łodzie” w Łodzi

Obraz
© PAP/Grzegorz Michałowski

Załogi pięciu łódzkich uczelni wyższych wystartowały w Regatach Ulicy Piotrkowskiej. Inspiracją są regaty wioślarskie Oxford - Cambridge, odbywające się od ponad stu lat i rozgrywane pomiędzy osadami Oxford University Boat Club i Cambridge University Boat Club na londyńskiej Tamizie.

2 z 8Łódź bez Tamizy

Obraz
© PAP/Grzegorz Michałowski

Przez Łódź przepływa 18 rzek, ale wszystkie są niewielkie, a część z nich ukryto w podziemnych kanałach.

3 z 8Skomplikowany mechanizm

Obraz
© PAP/Grzegorz Michałowski

Na ul. Piotrkowskiej "łodzie" są wprawiane w ruch przez pięciu wioślarzy dzięki układowi linek i bloczków.

4 z 8Nimfa

Obraz
© PAP/Grzegorz Michałowski

Na każdej z „łodzi” na specjalnym tronie zasiada nimfa.

5 z 8Dobra motywacja

Obraz
© PAP/Grzegorz Michałowski

Zadaniem nimfy jest zagrzewanie wioślarzy do boju.

6 z 8Nagroda

Obraz
© PAP/Grzegorz Michałowski

Nagroda dla najlepszej „łodzi” jest nie mniej kusząca niż nimfa na tronie. Zwycięska drużyna dostanie 25-litrową beczkę piwa.

7 z 8Przepłynięte ulice

Obraz
© PAP/Grzegorz Michałowski

Wioślarze „popłynęli” od Alei Józewskiego do placu Wolności i z powrotem.

8 z 8Po przerwie

Obraz
© PAP/Grzegorz Michałowski

Łódzkie regaty wróciły na ulicę po pięciu latach przerwy.

Wybrane dla Ciebie