Polacy uratowani z tajskiej dżungli

1 z 4Wycieczka do parku

Obraz
© Khao Yai National Park service

Służby leśne Tajlandii poinformowały o odnalezieniu pary Polaków w parku narodowym Khao Yai. Mężczyzna i kobieta przez kilka dni wędrowali po gęstwinie w prowincji Nakhon Ratchasima.

Nie wiadomo dokładnie, kim jest odnaleziony mężczyzna. Powołując się na polskich dyplomatów, tajskie media ujawniły, że kobieta jest naukowcem i przyrodnikiem.

2 z 4Zagubieni

Obraz
© PAP/EPA

Dwojka Polaków wyruszyła szlakiem dla turystów przez park narodowy Khao Yai.

Nie mieli przewodnika i wkrótce się zgubili.

3 z 4Poszukiwania

Obraz
© PAP/EPA

Na poszukiwanie dwójki turystów ruszyła setka strażników parkowych.

Odnalezieni Polacy byli odwodnieni i przemęczeni.

4 z 4Brak kontaktu

Obraz
© Khao Yai National Park service

Mieli ze sobą telefon, ale kontakt z nimi szybko urwał się ze względu na słaby sygnał. Uratowanym podano leki, wodę i przetransportowano helikopterem do szpitala.

Według posttoday.com, Polacy nocowali w jaskiniach, żywili się pędami bambusa i pili wodę z potoku.

Wybrane dla Ciebie