Przerażające zdjęcia rentgenowskie. 11-latek nadział się, spadając z drzewa

4

11-latek z Indonezji miał dużo szczęścia. Chłopiec spadł z drzewa, a wystająca z niego gałąź przebiła lewą stronę jego moszny. Po miesiącu od wypadku lekarze przekazali mu dobre wieści.

Przerażające zdjęcia rentgenowskie. 11-latek nadział się, spadając z drzewa
5-centymetrowy patyk (pokazany niebieską strzałką) wbity w mosznę chłopca. (Materiały prasowe)

Nastolatek z Makassar w Indonezji stracił równowagę podczas wspinaczki po drzewie. Podczas upadku 11-latek spadł na gałąź, która przebiła mu mosznę, ale na szczęście nie uszkodziła jądra.

Kiedy chłopiec trafił do szpitala lekarze delikatnie wyjęli z jego ciała 5-centymetrowy patyk i podali mu antybiotyki. Medycy w rozmowie z Daily Mail przekazali, że chłopiec miał "szczęście", że kij nie uszkodził jąder ani tętnic, co mogło doprowadzić do poważnych obrażeń.

Przerażające zdjęcia rentgenowskie pokazały, że gałąź przebiła lewą dolną część moszny i dotarła aż do kości łonowej. Chłopiec otrzymał także szczepionkę przeciw tężcowi, aby powstrzymać rozwój infekcji.

Miesiąc po wypadku lekarze przekazali chłopcu dobre wieści

Miesiąc od wypadku lekarze ponownie przebadali 11-latka i stwierdzili, że całkowicie wyzdrowiał. "Ten chłopiec miał szczęście, że ciało obce nie przebiło żadnych ważnych struktur" - powiedział Jonathan Glass, chirurg i członek Royal College of Surgeons.

Zobacz także: Trzecia dawka szczepionki przeciw koronawirusowi na jesień? „ Czekamy na publikację badań”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić