13-latek zachorował na COVID-19. Trafił na OIOM. Ma apel do wszystkich

47

Seth przewlekle choruje, przez co jest bardziej podatny na dotkliwe skutki zarażenia koronawirusem. Kiedy 13-latek zachorował na COVID-19, trafił na oddział intensywnej terapii. Postanowił wykorzystać swoją sytuację, aby nagłośnić pewną ważną kwestię.

13-latek zachorował na COVID-19. Trafił na OIOM. Ma apel do wszystkich
Gdy Seth zaraził się koronawirusem, musiał trafić na oddział intensywnej terapii (kadr z BBC)

Jak podaje BBC, Seth zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne'a. To choroba genetyczna, w wyniku której u chorego następuje postępujący i nieodwracalny zanik mięśni. Ponieważ 13-latek na nią cierpi, zachorowanie na COVID-19 w jego przypadku niosło za sobą szczególne zagrożenie.

Zaraził się koronawirusem. Ciężko chory 13-latek ma jedną prośbę

Kiedy Seth zaraził się koronawirusem, początkowo bagatelizował objawy. Jednak COVID-19 miał u niego szczególnie groźny przebieg – był w tak złym stanie, że trafił na oddział intensywnej terapii. Na szczęście lekarzom udało się ocalić życie 13-latka.

Po tym, jak stan Setha się ustabilizował, chłopiec postanowił podzielić się z innymi swoim doświadczeniem. 13-latek zaapelował do osób, które nie zdążyły lub nie chcą zaszczepić się przeciwko COVID-19, aby jak najszybciej to zrobili. Zachęcił także słuchaczy do poddania się testowi na obecność koronawirusa, jeżeli tylko wystąpi u nas nawet część objawów.

Jeśli masz COVID-19, poddaj się testowi. Jeśli podejrzewasz, że go masz, poddaj się testowi, okej? – prosi Seth na nagraniu opublikowanym przez BBC.
Zobacz także: Zobacz też: Fałszywe szczepienie na COVID-19 za łapówkę. Zatrzymanie pielęgniarza we Włoszech

Seth przyznał, że początkowo bagatelizował swoje objawy, ponieważ uległ przekonaniu, że dzieci nie chorują na COVID-19. Jak podkreślił, jest żywym dowodem na to, że koronawirus może zaatakować także organizm osoby nieletniej.

Dzieci mogą zachorować na COVID-19... Zdecydowanie mogą, ponieważ ja zachorowałem. Nie chcę, aby ktokolwiek cierpiał tak, jak ja – podsumował Seth (BBC).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić