Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

14-latek utonął przez ratowników. Przyznali się do winy

168
Podziel się:

28-letnia ratowniczka i 43-letni ratownik przyznali, że gdy chłopak się topił, nie pilnowali pływalni. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w chwili wypadku nie było ich nawet w budynku.

14-latek utonął przez ratowników. Przyznali się do winy
(Facebook.com)

Pracownicy basenu Yntka w Rybniku usłyszeli zarzuty. Doświadczeni ratownicy odpowiedzą za nieumyślne spowodowanie śmierci 14-latka, który kilka lat temu z rodzicami przyjechał do Polski z Kazachstanu.

Policja zabezpieczyła monitoring. Śledczy przesłuchali ratowników i postawili im zarzuty. – Oboje złożyli wyjaśnienia, z których wynika iż nie zachowali należytego nadzoru na pływalni – mówi Rafał Łazarczyk, zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku.

Nastolatek, który był zawodnikiem klubu sportowego WOPR Rybnik, pływał podczas tzw. godzin trenerskich. Na pływalni wówczas oprócz dwojga ratowników i 14-latka nie było nikogo. Chłopak sam miał uprawnienia młodszego ratownika WOPR.

Władysław osiągał wielkie sukcesy, nie tylko w pływaniu, był wyróżniającym się uczniem gimnazjum, zdobywał laury w olimpiadach i konkursach. Nie wiem co tam się wydarzyło, ten chłopak był doświadczonym pływakiem, młodszym ratownikiem, był jednym z najlepszych w Polsce młodzików w tej dziedzinie. Być może chciał poprawić swój rekord, albo chciał popływać przed zawodami Grand Prix Polski, które odbędą się w marcu – mówi Sławomir Walento, prezes WOPR w Rybniku w rozmowie z Faktem.

Zmarły chłopak przygotowywał się do zawodów. Jako młodszy ratownik brał już udział w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie. Teraz ćwiczył przed kolejną edycją. Według nieoficjalnych informacji "Nowin", chłopak mógł próbować pobić swój rekord w pływaniu pod wodą, a po utracie przytomności nie został wystarczająco szybko wyciągnięty z wody.

Zobacz także: Zobacz także: Pięciolatek utonął w studzience

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(168)
stefan
4 lata temu
hmm ratownik z ratowniczką , hmm
rat
4 lata temu
tak czasem bywa kolega przychodzi chce popływać, ok pływaj. tylko że nie na mojej zmianie...
ew
4 lata temu
to jest wszystko porąbane. ten chłopak był ratownikem po co go było pilnować?
P.S.
4 lata temu
Kiedys wyymusiłem na dyrektorze by w godzinach "trenerskich, woprowskich itp nie mogło pływać mniej niż 2 oczywiście plus ratownik. W takich wypadkach pierwszym winnym jest regulamin czytaj dyrektor. .
KOS
4 lata temu
Przykre i bolesne dla rodziny.Ale to jest zrządzenie losu.To tak jak by pilnować młodego boksera żeby się nie wdawał w walkę na ringu.Sam jestem ratownikiem i współczuję tej parze.Gdyby byli na miejscu i skutki były by podobne to nic by im nie groziło.
JEWKA
4 lata temu
KTO DAJE uprawnienia ratownika DZIECIOM ? i potem skutki OPIEKI NAD GENIUSZEM ....
bolo tez rato...
4 lata temu
czegos tu nie rozumie ratownicy mieli pilnowac ratownika jakis absurd
21
4 lata temu
Piszę jak wół: "14-latek utonął przez ratowników". Czarno na białym, że go utopili, skoro przez nich.
lima
4 lata temu
kiedys niedopomyslenia aby samo dziecko bez rodzicow chodzilo na basen nawet gdyby bylo tan stu ratownikow i tysiace ludzi // dziecko to dziecko chlopiec mial 14 lat .. dzis swiat stoi na glowie pelnoletnim w pl sie jest od 18 roku zycia w niektorych krajach od 21 ? wiec ..... ? gdzie byli rodizce ??
bbc
4 lata temu
Nie pochwalam ich zachowania, jednak potrafię je zrozumieć. Chłopak sam był młodszym ratownikiem, mieli do niego pełne zaufanie. Nikt nie zakłada, że odpowiedzialny nastolatek może zginąć przechodząc przez jezdnię, bo przecież "samochody szybko jeżdżą, kierowcy to wariaci" i nie prowadzają go za rączkę do sklepu. Szkoda, że z ich pola widzenia zniknęła im świadomość, że wydolność organizmu jest czymś ograniczonym i przynajmniej jedno z nich powinno pozostać w pobliżu.
alex
4 lata temu
.....niepelnoletni mial 14 lat gdzie byli jego rodzice ?
alex
4 lata temu
chłopak przyszedł był sam i tylko ..jego koledzy ratownicy miał uprawnienia ratowincze ...... miał 14 lat ... nie był ze szkoły... czy plywalnia bhyla otwarta czy zamknieta ......... chlopiec dziecko bylo niepelnoletnie mial 24 lat gdziebyli rodzice ??????????
zx i x
4 lata temu
Nie wiem jak to było niemniej jednak skoro nikt nie pilnował kąpieliska - nie powinien wchodzić do wody.
fre
4 lata temu
to tak wszystko sie konczy z checi bycia najlepszym ~!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić