aktualizacja 

Poszli do łóżka z 14-latką. Sąd w Lublinie uniewinnił trzech mężczyzn

774

Trzej mężczyźni zostali oskarżeni o gwałt po odbyciu stosunku płciowego z 14-letnią dziewczyną. W poniedziałek w Lublinie zapadł wyrok sądu w tej sprawie.

Poszli do łóżka z 14-latką. Sąd w Lublinie uniewinnił trzech mężczyzn
Mężczyźni uprawiali sex z 14-latką. Zapadł wyrok sądu (Getty Images)

Cała sprawa wydarzyła się w styczniu 2021 roku. 14-letnia wówczas Karolina T. poznała 25-letniego Łukasza B. za pośrednictwem portalu społecznościowego.

Jak czytamy na portalu chelm.naszemiasto.pl, pewnego dnia spotkała się z nim, jego bratem oraz ich znajomym. Jak czytamy, 14-latka wraz z koleżanką poszły na imprezę do jednego z oskarżonych, który mieszkał pod Chełmem. Według relacji prokuratury, to wtedy miało dość do kilkukrotnego wykorzystania seksualnego dziewczynki przez mężczyzn.

Wszyscy trzej mężczyźni: Łukasz B., Sylwester B. oraz Radosław S stanęli przed sądem w Lublinie. Oskarżono ich o podanie narkotyków nieletniej dziewczynie oraz, że doprowadzili ją do obcowania płciowego.

Śledczy wnioskowali o ukaranie odsiadką na okres 6 lat. Sąd nie przychylił się jednak do tej opinii i uniewinnił mężczyzn od zarzutu zgwałcenia.

Do zbliżenia doszło za zgodą pokrzywdzonej, która miała pełną świadomość tego, że zażywa amfetaminę, ona chciała ją zażyć. Nic nie świadczy o tym, że doszło do podstępu. To ona była inicjatorką kontaktów seksualnych i do nich dążyła - stwierdził sędzia Mirosław Brzozowski, cytowany przez chelm.naszemiasto.pl.

"Nie wyglądała jak 14 latka"

Sąd dopuścił w tej sprawie opinię biegłego antropologa. Z jego opinii wynika, że nic nie świadczyło o tym, że pokrzywdzona jest osobą poniżej 15. roku życia. Rozwinięte cechy płciowe, sposób ubioru, pomalowane paznokcie, farbowane włosy, makijaż. To wszystko nie wskazywało, że nie ma jeszcze 15 lat.

To było okolicznością łagodzącą dla sądu. Łukasz B. został skazany za wykorzystanie seksualne małoletniej i udzielenie jej substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Mężczyzna usłyszał wyrok dwóch lat i miesiąca więzienia.

Jego brat, Sylwester B. usłyszał wyrok roku i dwóch miesięcy więzienia za poczęstowanie amfetaminą 14-latkę. Radosław S. spędzi za kratami ponad 3 lata.

Zobacz także: Anna Markowska o relacji z Pawłem Delągiem: "To zawsze była tylko przyjaźń"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić