Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

16-latka zaatakowała nożem koleżanki. Sprawa trafiła do sądu

3

Sąd rodzinny zajął się sprawą 16-latki, która zaatakowała nożem trzy uczennice V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze. Dziewczyna nie przebywa na wolności i pozostaje do dyspozycji sądu.

16-latka zaatakowała nożem koleżanki. Sprawa trafiła do sądu
Sprawa 16-latki trafiła do sądu. (Getty Images)

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Zielonej Górze Tomasz Holeniewski wydał oświadczenie w sprawie 16-latki. Jej sprawa trafiła w środę do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

O dalszym toku postępowania zadecyduje Sąd Rodzinny, po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających. Dopiero wówczas Sąd podejmie decyzję, czy nieletnia będzie odpowiadała jak sprawca dorosły - przekazuje Holeniewski.

Sąd Rodzinny będzie mógł także podjąć decyzję o tymczasowym umieszczeniu 16-latki w schronisku. Ponieważ w sprawach nieletnich obowiązuje wyłączenie jawności, sąd nie może udzielić więcej informacji.

Zobacz także: Koronawirus. Ekspert wprost o działaniach resortu zdrowia: Potrzebna jest trzecia droga

16-latka napadła z nożem na koleżanki

Do zdarzenia doszło 29 września około godziny 9:00. 16-letnia dziewczyna przyszła do szkoły z dwoma nożami kuchennymi. Raniła trzy przypadkowe uczennice - dwie w plecy, a jedną w okolice łuku brwiowego.

Nastolatka zastała zatrzymana przez nauczycieli, którzy od razu wezwali policję. Na miejsce przybyło także pogotowie. Medycy opatrzyli ranne dziewczyny. Na szczęście nie stało się im nic poważnego i wkrótce zostały wypuszczone do domu.

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze zostali objęci opieką psychologa. 16-latka, która dopuściła się ataku, nie sprawiała wcześniej problemów i była dobrą uczennicą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić