17-latka zrobiła wyzwanie z TikToka i zmarła. Apel ojca

31

Nie żyje 17-latka z Niemiec. Dziewczyna z Ostholstein (kraj związkowy Szlezwik-Holsztyn) brała udział w wyzwaniu "Deo-Challenge, które jest bardzo popularne na TikToku. Teraz jej ojciec chce przestrzec innych rodziców przed niebezpieczeństwem.

17-latka zrobiła wyzwanie z TikToka i zmarła. Apel ojca
17-latka zrobiła wyzwanie z TikToka i zmarła. Apel ojca (Pixabay)

Uczestnicy wyzwania wdychają jak najwięcej dezodorantu - niektórzy tracą przytomność, ponieważ środek zawiera butan. Substancja ta obniża zawartość tlenu we krwi i może powodować paraliż mięśnia sercowego i ośrodka oddechowego.

"Deodorant Challenge" rozpoczęło się od jak najdłuższego spryskiwania rąk przed kamerą dezodorantem - doprowadzało to do poparzeń i podrażnień - pisze portal t-online.

Dziewczyna zmarła 30 stycznia w ośrodku dla młodzieży w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jej rodzice są przekonani, żeTikTok Challenge jest za to odpowiedzialny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krupińska otworzyła się na temat dzieci. Chcą, by w końcu pokazała ich na Instagramie

17-latka zrobiła wyzwanie z TikToka i zmarła. Apel ojca

Ojciec zmarłej zwrócił się do mediów, ponieważ chce ostrzec przed zagrożeniem i apeluje do rodziców, aby kontrolowali korzystanie z mediów społecznościowych przez dzieci.

Jeśli uda mi się uwrażliwić choć jedną matkę lub ojca, ten krok w stronę opinii publicznej już się opłacił - powiedział w niedzielę (9 lipca) portalowi dziennika "Bild".

Zaznaczmy, że "Deo Challenge" nie jest nowym trendem na platformie, wyzwanie jest tam obecne od kilku lat. "Kilkoro nastolatków zginęło już w podobnych zadaniach na całym świecie" - pisze t-online.

Źródło: PAP

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić