18-latka z Ukrainy zgwałcona dwukrotnie. W odstępie 10 minut

Młodą Ukrainkę spotkał podwójny dramat. 38-latek z Tunezji i 26-latek z Nigerii usłyszeli zarzuty gwałtu na 18-latce, która przebywała w hotelu nad Renem. Mężczyźni zaatakowali w odstępie zaledwie 10 minut.

18-latka z Ukrainy zgwałcona dwukrotnie. W odstępie 10 minut
Oskarżeni o gwałt stanęli przed sądem - zdjęcie poglądowe (Getty Images)

Rachid B. z Tunezji i Abdullahi A. z Nigerii są oskarżeni o gwałt na 18-latce z Ukrainy. Do przestępstwa doszło 6 marca w hotelu Oscar Wilde nad Renem. Prokuratorzy twierdzą, że podejrzani, którzy mają również obywatelstwo ukraińskie, nie znają się i nie działali w porozumieniu. Ataków dokonali w odstępie zaledwie 10 minut.

Gwałt na 18-letniej Ukraince w Niemczech

18-letnia ofiara pochodzi z Ukrainy. W dniu ataku wracała samotnie do swojej kwatery, a Rachid B. zaczął za nią podążać. Kiedy dziewczyna weszła do pokoju, mężczyzna ją zaatakował i zgwałcił, po czym uciekł.

Zaledwie 10 minut później do pokoju wpadł Abdullahi, który także zgwałcił dziewczynę. Prokuratura w Düsseldorfie utrzymuje, że mężczyźni nie planowali tego wcześniej, a dwa ataki jednego wieczora to zbieg okoliczności.

Obaj oskarżeni jeszcze przed rozpoczęciem wojny przyjechali do Ukrainy, żeby kontynuować edukację. Rachid B. studiował stomatologię, a Abdullahi informatykę. Oskarżonym nie zaoferowano możliwości zabrania głosu na rozprawie. Pojawili się w sądzie, aby wysłuchać aktu oskarżenia. Ich ofiara nie przyszła ze względu na pozytywny wynik testu na Covid-19.

Jeśli zostaną uznani za winnych, Rachid i Abdullahi będą deportowani. Niemiecka posłanka Andrea Lindholz powiedziała "Bildowi", że policja musi zrobić więcej, aby "zapewnić konkretną ochronę ukraińskim kobietom poprzez kontrolę zakwaterowania". Dodała także, że ​​władze muszą w tej kwestii "działać natychmiast".

Politycy powinni teraz zrobić wszystko, aby nie kumulowały się tak straszne przypadki gwałtów, jak ten z hotelowej łodzi w Düsseldorfie. Surowa i szybka kara, po której następuje deportacja, to jedyny język, który rozumieją oprawcy - skomentował sprawę rzecznik policji.
Zobacz także: Tragedia w Chorwacji. Są pierwsze hipotezy na temat przyczyn wypadku
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić