6-latek udusił się kurtką. Prokuratura umorzyła śledztwo

126

W marcu minął rok od nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło w gminie Żytno (woj. łódzkie). 6-letni chłopiec próbował przejść przez ogrodzenie, a jego kurtka zahaczyła o wystające elementy płotu i zacisnęła się na szyi dziecka niczym pętla. Życia chłopca nie udało się uratować. Są nowe informacje w tej sprawie.

6-latek udusił się kurtką. Prokuratura umorzyła śledztwo
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. nieszczęśliwego wypadku (Pexels, Pixabay)

Do zdarzenia doszło 29 marca ubiegłego roku we wsi w gminie Żytno, nieopodal Radomska. 6-letni chłopiec bawił się na podwórku, a podczas zabawy próbował przejść przez ogrodzenie. W pewnym momencie kurtka chłopca zaczepiła się o wystające elementy płotu, zmieniając się w pętlę zaciśniętą na szyi dziecka.

Chłopiec zawisł na ogrodzeniu i nie mógł się ani uwolnić, ani wezwać pomocy. Dusił się i zaczął tracić przytomność.

W momencie wypadku rodzice chłopca przebywali w domu. Gdy zorientowali się, co się stało, natychmiast ruszyli na pomoc. Dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Lekarze walczyli o jego życie przez blisko tydzień. Niestety, 4 kwietnia nadeszły tragiczne wieści. Policja poinformowała o śmierci chłopca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Turyści wstrzymali oddech. Zebra już była skazana na pożarcie krokodyli

Śmierć 6-latka: prokuratura umorzyła śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Radomsku wszczęła śledztwo ws. nieszczęśliwego wypadku, okazuje się jednak, że po kilku miesiącach zostało ono umorzone.

U podstaw tej decyzji legł zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, na podstawie którego ustalono, że do śmierci małoletniego nie przyczyniły się osoby trzecie, nie wykazano również zaniedbania ze strony rodziców chłopca - wyjaśniła Magdalena Czołnowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim w rozmowie z "Super Expressem".

Po tragicznym zdarzeniu rodzice zostali zbadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli trzeźwi.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić