Nie żyje "Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi". Abraham Jakubowicz miał 101 lat

64

Eddie Jaku, czyli właściwie Abraham Jakubowicz, przeżył Holokaust. To m.in. były więzień niemieckiego obozu Auschwitz, którego książka pt. "Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi", traktowana także jako pamiętnik, sprzedała się na świecie w olbrzymich nakładach. Miał 101 lat.

Nie żyje "Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi". Abraham Jakubowicz miał 101 lat
Eddie Jaku, czyli Abraham Jakubowicz (Getty Images, Louise Kennerley)

Nie żyje Eddie Jaku, autor książki "Najszczęśliwszy człowiek na Ziemi". W niej Eddie pokazywał, jak być szczęśliwym, co traktował nie jako coś, czemu musi sprzyjać los czy okoliczności, ale jako coś, co samemu można wybrać.

Mój drogi Nowy Przyjacielu! Przeżyłem sto lat i wiem, co to znaczy patrzeć złu w oczy, i też wiem, jak to jest, kiedy w oczy spogląda zło. Widziałem najgorsze oblicze ludzkości, horror obozów śmierci, wysiłki nazistów, żeby pozbawić mnie i moich pobratymców życia. Jednak teraz uważam się za najszczęśliwszego człowieka na ziemi. Przez te wszystkie lata nauczyłem się jednej rzeczy: życie może być piękne, jeśli się je takim uczyni - brzmi wstęp z książki Eddiego (cyt. przez serwis taniaksiazka.pl).

Eddie uważał, że każdy jest w stanie w życiu znaleźć dobro, czuć nadzieję i być wdzięcznym za to, co ma. Dlatego też jego proste rady, wzmocnione o jego wieloletnie doświadczenie, a także fakt, że przeżył w życiu piekło, jakiego niemal nikt z obecnie żyjących, poza nielicznymi, nie byłby w stanie przetrwać, gdyby nie odpowiednie nastawienie psychiczne.

Eddie Jaku nie żyje. Miał 101 lat

Eddie Jaku przeżył "szczęśliwie", jak przekonywał także w swoim pamiętniku, aż 101 lat. Pozostawił żonę, dwóch synów i czworo wnuków. Jego postać żegnał nawet sam minister skarbu Australii, który apelował, aby nauki, płynące od Eddiego, poznały kolejne pokolenia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić