Adam Niedzielski o sytuacji w Polsce. "Mamy eksplozję pandemii"

111

"Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii" - powiedział na środowej konferencji prasowej Adam Niedzielski. Minister zdrowia dodał, że zwiększająca się liczba zakażeń zaburza prognozy, którymi dysponuje. W ciągu ostatniej doby odnotowano 5559 nowych przypadków.

Adam Niedzielski o sytuacji w Polsce. "Mamy eksplozję pandemii"
Adam Niedzielski mówi o sytuacji pandemicznej w Polsce. (Flickr, Kancelaria Premiera)

Na środowej konferencji prasowej w Legnicy minister zdrowia poruszył temat coraz większej liczby zakażeń w Polsce. W środę 20 października odnotowano 5559 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 75 osób.

"Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii"

Przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii, z tygodnia na tydzień podwaja się liczba zakażeń – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak przekazał minister w ciągu ostatnich dwóch dni odnotowano wzrost zakażeń o odpowiednio 85 i 100 proc. Jeśli ta tendencja się utrzyma zostaną zaburzone wszystkie prognozy, którymi dysponuje resort. To oznacza także zmianę przygotowanego planu działania.

Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna – powiedział Niedzielski.

W województwie podlaskim i lubelskim sytuacja jest wyjątkowo krytyczna. Jak podkreśla minister, to właśnie stamtąd pochodzi jedna trzecia dobowych zakażeń. Nie lepiej dzieje się w województwie mazowieckim gdzie z dnia na dzień przybywa chorych.

Tych łóżek jest zajętych w Lubelskiem ponad 700. Nie ma takiego drugiego województwa, które przecież nie należy do największych w Polsce, gdzie byłaby taka liczba zajętych łóżek - dodał minister.
Zobacz także: Przemysław Czarnek odpowiada nauczycielom. Uszczypliwy komentarz
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić