Agata Duda przyłapana z workiem na śmieci. Prezydent zabrał pierwszą damę do lasu

570

Agata i Andrzej Dudowie po raz kolejny wzięli udział w akcji "sprzątaMY". Para prezydencka sprzątała lasy i przypomniała jak ważne jest to, aby dbać o środowisko i zostawiać po sobie porządek.

Agata Duda przyłapana z workiem na śmieci. Prezydent zabrał pierwszą damę do lasu
Agata i Andrzej Duda sprzątali lasy

Wszyscy lubią korzystać z lasów i tam wypoczywać. Niestety niektórym wydaje się, że te wspólne tereny mogą traktować jak swoje i robić tam co tylko zechcą. Wywożenie odpadów do lasu, zostawianie po sobie butelek i opakowań po jedzeniu, to nagminny problem, z którym Lasy Państwowe walczą od lat.

Agata i Andrzej Duda sprzątają lasy

Do tej walki przyłączył się prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Duda. Para wzięła udział w akcji "sprzątaMY" w Jabłonnie pod Warszawą. Wspólnie przeszli przez las i zbierali zalegające w nim śmieci.

Na szczęście nie musieli siłować się z tym sami. Do akcji włączyły się zastępy harcerzy, które wspomagały parę prezydencką w ich szlachetnym czynie.

Para prezydencka wygłosiła na koniec specjalne przemówienie. Głos o dziwo zabrała także Agata Duda, która powiedziała, że pomimo regularnego wywożenia odpadów, śmieci wciąż są największym problemem i zagrożeniem dla lasów. Zaapelowała, aby tego nie robić.

Bardzo serdecznie apeluję, aby nie zaśmiecać lasów, aby absolutnie nie wywozić śmieci do lasów. To nie jest świadectwo, to nie jest dziedzictwo, które chcielibyśmy po sobie zostawić

Akcja "sprzątaMY" została zainicjowana w 2019 roku. Od tamtej pory Andrzej Duda osobiście się w nią włącza i co roku maszeruje przez lasy, żeby zebrać więcej odpadów. Akcja ma za zadanie promować ochronę środowiska.

Zobacz także: 40 minut stania po lody. "Zakaz handlu pomaga"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić