Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JAR
|

Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił człowieka. Został wprowadzony w błąd

68
Podziel się

Alec Baldwin przypadkowo postrzelił na planie filmowym dwie osoby. Jedna z nich niestety zmarła. Pistolet, którym oddano strzały, miał być rekwizytem. Co zawiodło?

Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił człowieka. Został wprowadzony w błąd
Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił człowieka (Getty Images, 2021 Getty Images)

Do feralnego zdarzenia doszło na planie westernu "Rust", kręconym w Nowym Meksyku. Alec Baldwin postrzelił dyrektorkę zdjęć Halynę Hutchins oraz reżysera Joela Souza. Oboje natychmiast zostali przewiezieni do szpitala, ale mimo pomocy medyków, kobiety nie udało się uratować.

Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Na ten moment nie postawiono żadnych zarzutów i wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek.

Jak relacjonuje serwis yahoo.com, Baldwin otrzymał broń przez asystenta reżysera, który wskazał, że jest ona bezpieczna w użyciu. Ten sam asystent nie widział, że rekwizyt był naładowany pociskami.

Funkcjonariusze policji skonfiskowali także inne rekwizyty i amunicję, które były używane w filmie z Baldwinem. Z reguły na planie zdjęciowym wykorzystuje się tzw. blanki, które imitują wystrzały prawdziwych naboi. W tym wypadku ktoś nie dopełnił jednak swoich obowiązków.

Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek w związku z tragicznym wydarzeniem, które pozbawiło życia Halynę Hutchins - żonę, matkę i uwielbianą przez wszystkich koleżankę - napisał na Twitterze.

Baldwin ściśle współpracuje teraz z policją, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności, w których doszło do zdarzenia.

Aktor miał scysję z Polakiem

Alec Baldwin wychowywał się w Amityville, ale szybko powiązał swoje życie i karierę zawodową z Nowym Jorkiem.

Co ciekawe, to nie pierwszy incydent z udziałem popularnego aktora. Kilka lat temu Baldwin miał wdać się w kolejną bójkę z 40-letnim Polakiem o... miejsce parkingowe. Zaatakowany przez aktora mężczyzna wylądował w szpitalu, a jego aresztowała policja.

Zobacz także: Marek Belka o Morawieckim. Nie owijał w bawełnę
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Nie logiczne
3 miesiące temu
Co w ogóle robiły na planie filmowym prawdziwe naboje? Sprawa "śmierdzi", nikt przypadkowo nie ładuje ostrej amunicji zamiast ślepaków, bo ciężko pomylić ślepy nabój "blank" z ostrą amunicją, gdyż są zupełnie inaczej zakończone. Trzeba być nie tylko ślepym, ale do tego niedorozwiniętym umysłowo, by to przez zwykłą pomyłkę zrobić.
konfesjonał
3 miesiące temu
A skąd ta pewność,że przypadkowo zastrzelił????Być może coś łączyło go z tą panią,którą zastrzelił????Cuda się zdarzają ale tylko podczas poszukiwania kandydatów na świętych.Amen.
Obudzony
3 miesiące temu
Kolejny lubiący dzieci
organica
3 miesiące temu
Podłożona broń to zwykła ściema,on użył swojej broni,a potem chcą to odkręcić,że niby rekwizyt był nabity ostrą amunicją?kto w to uwierzy?
Pytanko
3 miesiące temu
Ale kaganiec i 3 dawki miał? Bo teraz to największe przestępstwo i 2 dawki już się nie liczą. Do 3-dawkowców: szykujcie się niedługo na dyskryminację przez 4-dawkowców.
Sebastian
3 miesiące temu
Tak to jest gdy ktoś brzydzi się bronią i przez to nie zna podstawowych reguł jej używania. Szkoda tych, którzy zginęli, ale Baldwina wcale nie szkoda, mógł nauczyć się posługiwać bronią a wtedy tragedii by nie było. Złamał bowiem wszystkie podstawowe zasady.
#KrzepimySię
3 miesiące temu
Ponoć dostał konwulsji po szprycy i niechcąco nacisnął na spust, co nie zmienia faktu, że broń powinna była być nienaładowana.
Czekamy
3 miesiące temu
Ponoć przyjeżdza na nowogrodzką.
pan Paweł
3 miesiące temu
...napisał na Twitterze.... skoro napisał tam, to luz
SenioRita
3 miesiące temu
Pobił polaka i zabił ukrainkę, jednym słowem antyeuropejczyk? Czy do tego zmierzają dywagacje, związane, z tym wypadkiem przy pracy ?
Jacek
3 miesiące temu
Morderca i tyle
Bobi
3 miesiące temu
Syn Bruce'a Lee, Brandon tez tak zginął. Nie rozumiem, to ktoś przynosi na plan swoją prywatną broń? To nie mają rekwizytów? Nie ma też u nich czegoś podobnego do naszego BHP?
gosc
3 miesiące temu
Ten weste... będzie miał oglądalność!!!
Emigrant
3 miesiące temu
Pomylil film z Polowaniem na Czerwony Pazdziernik :-) Myslal ze strzela znowu do Ruskiego ! Ech to Rusofobia w USA :-)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić