aktualizacja 

Amerykanka włożyła do bagażu GPS. Tego się nie spodziewała

133

Funkcjonariusze policji z Florydy wpadli na trop pracownika linii lotniczych, który kradł bagaże podróżnych. Do mundurowych zgłosiła się kobieta, której zaginęła walizka. Przezorna pasażerka umieściła jednak w bagażu lokalizator GPS. Urządzenie wskazało na jeden z domów mieszkalnych niecałe 20 minut drogi od lotniska.

Amerykanka włożyła do bagażu GPS. Tego się nie spodziewała
19-letni Giovanni De Luca przyznał się do kradzieży (Facebook, Getty Images, Biuro szeryfa hrabstwa Okaloosa)

Policjanci aresztowali 19-letniego Giovanniego De Lucę, pracującego dla jednej z linii lotniczych na Destin-Fort Walton Beach Airport na Florydzie. O sprawie poinformowało w czwartek 11 sierpnia biura szeryfa hrabstwa Okaloosa. Mężczyzna usłyszał do tej pory dwa zarzuty kradzieży.

Z lotniska znikały bagaże. Namierzyli pracownika linii lotniczych

Okazuje się, że pracownik zatrzymywał dla siebie co cenniejsze bagaże podróżnych. Na policję zgłosiła się kobieta, której w lipcu zaginęła walizka. Zgodnie z oświadczeniem pasażerki, w środku znajdowały się przedmioty o wartości ponad 1,6 tys. dolarów (ok. 7,3 tys. zł).

Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że w jej walizce dodatkowo znajdował się Apple AirTag, czyli popularny lokalizator GPS. Ostatni sygnał z urządzenia pochodził z miasta Mary Esther, położonego zaledwie 20 km od lotniska. Policjanci postanowili od razu sprawdzić ten trop.

Po sprawdzeniu listy adresów pracowników lotniska, policjanci udali się do domu 19-latka. Tam znaleziono walizkę kobiety. Nie udało się jednak zlokalizować jej zawartości.

19-latek okradał pasażerów. Został namierzony przez Apple AirTag

Oskarżony przyznał się do grzebania w bagażu pasażerki i wyjęciu z niej lokalizatora GPS. Zdaniem funkcjonariuszy, był także odpowiedzialny za kradzież innego bagażu, którego wartość właściciel oszacował na 15 tys. dolarów (ok. 68 tys. zł).

To aresztowanie jest przykładem doskonałej pracy drużynowej naszej jednostki ochrony lotniska, naszych śledczych i samych władz lotniska. Dzięki temu udało nam się odnaleźć osobę odpowiedzialną za kradzieże. Upewnimy się, że poniesie za nie odpowiedzialność – przekazał w oficjalnym oświadczeniu szeryf Eric Aden.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Obejrzyj także: Chciał jej ukraść torebkę. Dramatyczne nagranie z monitoringu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić