Andrzej Duda o "Lex TVN". Wymowny komentarz prezydenta

23

Prezydent RP Andrzej Duda ponownie odniósł się do ustawy zwanej potocznie "Lex TVN". - To jest bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów - podkreślił.

Andrzej Duda o "Lex TVN". Wymowny komentarz prezydenta
Andrzej Duda (PAP)

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji została uchwalona przez Sejm w połowie sierpnia. Teraz zajmie się nią Senat. Nastąpi to już na najbliższym posiedzeniu, które zaplanowano na 9-10 września.

Wątpliwości dotyczące procedowanej ustawy ma prezydent Andrzej Duda. Przedstawił je w "Gościu Wiadomości".

To jest bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów. Po pierwsze, ze względu na ochronę własności, do której wiadomo, jaki stosunek mają Amerykanie, a po drugie, z uwagi na wartość wolności słowa, która generalnie w USA, generalnie w mediach jest dosyć bezwzględna - mówił na antenie TVP Info.

"Lex TVN". Weto Andrzeja Dudy?

15 sierpnia prezydent zapewnił, że będzie stał "na straży konstytucyjnych zasad". Właśnie wówczas zaczęto mówić o możliwym wecie Andrzeja Dudy.

W tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności i wszystkich innych zasad konstytucyjnych - równego traktowania, zasady proporcjonalności i wszystkiego tego, co ważne w państwie demokratycznym - zaznaczał prezydent RP.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić