Bogdan Kicka| 

Andrzej Duda stanie na czele PiS? Głos w sprawie zabrał Marcin Mastalerek

24

Prezydentura Andrzeja Dudy pomału dobiega końca. Co dalej? Coraz częściej pojawiają się spekulacje, że po zakończeniu pełnienia funkcji spróbuje przejąć PiS. Marcin Mastalerek jednoznacznie zaprzecza tym doniesieniom.

Andrzej Duda stanie na czele PiS? Głos w sprawie zabrał Marcin Mastalerek
Andrzej Duda stanie na czele PiS? Mastalerek ucina spekulacje (GETTY, SOPA Images)

Andrzej Duda objął urząd prezydenta RP 6 sierpnia 2015 roku składając przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Funkcję tę pełni już drugą kadencję, co oznacza, że po jej zakończeniu nie będzie mógł być już dłużej głową państwa.

16 maja 2024 Andrzej Duda skończy 52 lata. Ciężko więc uwierzyć, że po zakończeniu prezydentury odejdzie z polityki na dobre. Coraz częściej pojawiają się spekulacje, że Andrzej Duda spróbuje przejąć PiS.

Tymczasem Jarosław Kaczyński zadeklarował, że to jego ostatnia kadencja w roli prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie zmienił jednak zdanie i zamierza zostać w polityce na dłużej.

Otóż pan Andrzej pod rękę z panem Mateuszem kombinują, jakby tu wysłać na przymusową emeryturę prezesa Jarosława. Sprawy nabrały przyspieszenia do tego stopnia, że zgłaszają się politycy, których ludzie pana Mateusza próbują kaperować do nowego projektu – przekonują autorzy podcastu "Stan Wyjątkowy" na Onecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małe mieszkanie? Ten problem ma wielu Polaków. Jest rozwiązanie

Marcin Mastalerek ucina spekulacje ws. Andrzeja Dudy

Głos w sprawie zabrał szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek, który szybko rozwiał wszelkie spekulacje. Polityk zapewnia, że po zakończeniu drugiej kadencji prezydent Duda nie będzie chciał zostać prezesem PiS.

To bzdura, że jest plan przejęcia PiS. Wielu próbuje wykorzystać popularność prezydenta. Jest on najpopularniejszy w tym bloku centroprawicowym. Próbuje się wykorzystać w ten sposób, że uwikłać go w jakieś partyjne gierki. Prezydent wielokrotnie mówił, że nie widzi siebie jako partyjnego lidera, nie będzie się partyjnie angażował po zakończeniu prezydentury – powiedział w wywiadzie dla Radia Zet Marcin Mastalerek.

Mastalerek dodał również, że kandydat na prezydenta z ramienia PiS będzie musiał zabiegać o wsparcie Andrzeja Dudy. W przeciwnym razie "będzie ciężko".

Kiedy będą wybory prezydenckie w Polsce?

Wybory prezydenckie odbywają się w Polsce co 5 lat. Termin wyborów wyznacza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji obecnego prezydenta.

Prezydentura Andrzeja Dudy kończy się 6 sierpnia 2025 r. Wybory prezydenckie odbędą się zatem prawdopodobnie w maju 2025 r.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić