Arnold Schwarzenegger ostro o przeciwnikach maseczek. Poniesie konsekwencje

400

Arnold Schwarzenegger stracił sponsora za krytykę osób, które nie noszą maseczek. Legendarny aktor i były gubernator nazwał takie osoby "nieodpowiedzialnymi głupkami".

Arnold Schwarzenegger ostro o przeciwnikach maseczek. Poniesie konsekwencje
Arnold Schwarzenegger stracił sponsora. (Getty Images)

Arnold Schwarzenegger należy do grona gwiazd, które są zwolennikami szczepień i trzymają się zasad wprowadzonych na czas pandemii. Aktor w ostatnim czasie skrytykował osoby, które nie noszą maseczek i nie chcą się szczepić.

Arnold Schwarzenegger traci sponsora

Według aktora takie osoby nie zasługują na szacunek. Jak stwierdził, dobro ogółu jest o wiele ważniejsze od "wolności" antyszczepionkowców.

Tu jest wirus. Zabija ludzi, a jedynym sposobem, w jaki temu zapobiegamy, jest: szczepienie się, noszenie masek, dystansowanie się, mycie rąk przez cały czas, a nie tylko myślenie: "Cóż, moja wolność jest tu trochę naruszona". Nie, chrzanić twoją wolność! - powiedział Schwarzenegger.

Aktor poniesie konsekwencje swoich wypowiedzi. Odcięła się od niego firma REDCON1 produkująca suplementy sportowe. REDCON1 miała sponsorować zawody kulturystyczne Arnold Classic.

Wydaliśmy setki tysięcy dolarów, będąc głównym sponsorem tego wydarzenia, a w tym roku wyłącznym sponsorem webcastu. Nie możemy jednak z czystym sumieniem dalej współpracować z kimś, kto ma tak diametralnie różne przekonania - przekazała w oświadczeniu firma.
Zobacz także: Wrzawa po słowach Tomasza Grodzkiego. Bartosz Arłukowicz przytoczył "twarde" dane
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić