Nagranie sprzed biura PiS w Krakowie. Sprawca był "w furii"

1017

Nieznany sprawca zdewastował biuro PiS w Krakowie (woj. małopolskie). Do ataku doszło w nocy i został on zarejestrowany przez kamery monitoringu. Swojego oburzenia nie kryje m.in. Michał Drewnicki. Polityk PiS zwrócił się do przedstawicieli opozycji.

Nagranie sprzed biura PiS w Krakowie. Sprawca był "w furii"
Do ataku na biuro PiS w Krakowie doszło w sobotę 21 sierpnia, na krótko przed północną

Zdewastowane biuro PiS znajduje się przy ulicy Retoryka. Jak relacjonował na Twitterze Michał Drewnicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, sprawca pojawił się krótko przed północą. Następnie zniszczył drzwi młotkiem, a przed wejściem roztarł substancję o nieznanym pochodzeniu.

Małopolskie biuro PiS w Krakowie zostało w nocy zaatakowane! Sprawca w furii zdewastował drzwi młotkiem i roztarł na wejściu nieznane substancje – poinformował Michał Drewnicki na Twitterze.

Atak na biuro PiS. Michał Drewnicki oskarża opozycję

Michał Drewnicki wyraził opinię, że atak na biuro PiS nie miał charakteru spontanicznego, lecz został wcześniej starannie zaplanowany. Jednocześnie krakowski radny zwrócił się do przedstawicieli opozycji.

Poseł PiS zarzucił, że do ataku na biuro przyczyniły się negatywne wypowiedzi polityków opozycji na temat partii rządzącej. Drewnicki wyraził obawy, że dalsza eskalacja przemocy może doprowadzić do kolejnej napaści, tym razem z użyciem noża.

Akcja wygląda na zaplanowaną. Do tego prowadzi szczucie totalnej opozycji, jesteście z siebie dumni? Co będzie następne? Nóż? – napisał Michał Drewnicki na Twitterze.

Na miejsce wezwano policję. Jak informuje TVP Info, obecnie trwają czynności związane z zabezpieczaniem monitoringu i innych śladów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Schetyna o decyzjach Kukiza. „Kompletna ruina”
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić