Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Atak na Polaków w Rimini. Aż 8 zarzutów dla nieletnich napastników

38

W akcie oskarżenia wobec nieletnich, którzy w Rimini napadli na turystów z Polski, znalazło się aż osiem zarzutów.

Atak na Polaków w Rimini. Aż 8 zarzutów dla nieletnich napastników
(East News)

Marokańczycy w wieku 15 i 17 lat staną przed trybunałem dla nieletnich w Biolonii. Wraz z nimi na rozprawie, która odbędzie się 28 marca 2018 r., pojawi się 16-letni Nigeryjczyk. Włoski sąd dla nieletnich postanowił, że trójka będzie sądzona w trybie antychmiastowym i przy zamkniętych dla mediów drzwiach.

Ich adwokaci poinformowali, że wystąpią o osądzenie oskarżonych w trybie uproszczonym, przewidującym redukcję kary maksimum o jedną trzecią - informuje TVN24.

Cała trójka do czasu rozprawy będzie czekała w zakłądach karnych dla nieletnich. Jedyny pełnoletni członek gangu, Kongijczyk Guerlin Butungu, którego również sądzono w trybie uproszczonym, został skazany w listopadzie przez sąd pierwszej instancji w Rimini na 16 lat więzienia.

Synom imigrantów z Maroka i Nigerii zarzuca się zbiorowy gwałt, napaść oraz spowodowanie ciężkich uszkodzeń ciała łącznie w czasie trzech napadów w sierpniu w Rimini - dodaje TVN24.

Zobacz także: Nie przegap: Gwałt Polki w Rimini. Włosi wstrząśnięci: Mamy nadzieję, że to się nie powtórzy.

Tragedia w Rimini wydarzyła się w nocy z 25 na 26 sierpnia. Grupa czterech mężczyzn pobiła polskiego turystę, a jego partnerkę brutalnie zgwałciła. W czasie procesu podkreślano, że napad na polskich turystów był wyjątkowo brutalnym, wstrząsającym aktem przemocy.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić