aktualizacja 

Aukcja usunięta. Chcieli wspomóc WOŚP. Owsiak mówi "nie"

4332
Podziel się:

Wielkimi krokami zbliża się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji włączyli się myśliwi, proponując polowanie, z którego zysk miał zasilić zbiórkę. Ich aukcja została jednak usunięta przez WOŚP.

Aukcja usunięta. Chcieli wspomóc WOŚP. Owsiak mówi "nie"
Jurek Owsiak sprzeciwił się aukcji myśliwych (AKPA)

Udział w licytacjach to doskonała możliwość wsparcia celu 30. Finału WOŚP, czyli dziecięcej okulistyki. Jak co roku z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wziąć udział w licznych aukcjach wyjątkowych przedmiotów i doświadczeń.

Na aukcjach znajdują się bardzo różne rzeczy: spotkania z gwiazdami, przedmioty kolekcjonerskie, kolacje w wyjątkowej scenerii i wiele innych rzeczy.

W aukcję na rzecz orkiestry włączyli się także myśliwi. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", redakcja Vademecum Myśliwego, youtube'owego kanału łowieckiego, wystawiła na licytację polowanie z kołem łowieckim Bór w Zielonej Górze.

Aukcja pojawiła się na portalu Allegro, który od dłuższego czasu współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Po kilku dniach ogłoszenie zniknęło jednak z serwisu. Po interwencji WOŚP aukcja została usunięta, ponieważ Jurek Owsiak odcina się od tego rodzaju aktywności, tj. polowań. "To wbrew regulaminowi" - czytamy.

Kolejna pomoc dla dzieci

W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 67 300 urządzeń.

W tym roku zbiórka pieniędzy jest przeznaczona na zakup sprzętu do leczenia wzroku dzieci. Organizacja zamierza kupić między innymi angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka.

Zobacz także: Paweł Kukiz oskarża. "Delikatny Ribbentrop-Mołotow, powtórka z '39 roku"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić