aktualizacja 

Australia. Ojciec nakarmił żonę i dzieci pizzą z dodatkiem marihuany

25

Wielka sensacja w Adelaide w Australii. Jak pisze portal "Daily Mail", pewien ojciec, którego nazwiska nie podano do wiadomości publicznej, rzekomo nakarmił swoją żonę i trójkę dzieci przepyszną pizzą z dodatkiem... konopi indyjskich. Sprawa wyszła na jaw zaraz po tym, gdy jedna z pociech zaczęła się bardzo źle czuć.

Australia. Ojciec nakarmił żonę i dzieci pizzą z dodatkiem marihuany
Zdjęcie ilustracyjne (Adobe stock)

Incydent zdarzył się 19 kwietnia 2023 roku. Tego dnia rodzina oglądała wspólnie filmy. Jadła też smaczną pizzę podaną przez mężczyznę. Po krótkim czasie rzekomo cała piątka domowników poczuła się bardzo nieswojo.

Nakarmił bliskich pizzą z marihuaną. Sprawa wyszła na jaw

Jedno z dzieci pary uskarżało się na potworny ból i pieczenie oczu, a także suchość języka. Partnerka mężczyzna z przerażeniem uznała, że musiało dojść do wycieku gazu w domu. Zarządziła ewakuację całej rodziny na zewnątrz.

Wezwano na miejsce pogotowie. Cała piątka trafiła do szpitala. Jak pisze "Daily Mail", następnego dnia Departament Ochrony Dziecka poinformował policję, że cała rodzina... spożyła marihuanę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zamawianie jedzenia przez internet? Już niedługo może być trudniej

Sprawą od razu zajęła się policja. Mundurowi przesłuchali mężczyznę. Ponadto przeszukali dom, gdzie znaleźli granulki haszyszu i olej z konopi indyjskich (w szklanym pojemniku na kawę).

Według portalu, funkcjonariusze mieli natrafić też na lampy hydroponiczne do wzrostu roślin oraz blender do konopi indyjskich. Ojciec został oskarżony m.in. o odurzenie bliskich. Usłyszał zarzuty także dotyczące produkcji i sprzedaży narkotyków. Zwolniono go za kaucją.

W sprawie wypowiedział się już adwokat mężczyzny. Zaprzeczył zarzutom, że jego klient dobrowolnie skrzywdziłby swoje dzieci tymi nielegalnymi substancjami. Zwrócił uwagę na to, że pociechy mieszkają teraz z ich matką, a ta również została oskarżona.

Sędzia Joanna Martin z Elizabeth Magistrate Court wyraziła zgodę na spotkania ojca z dziećmi. Mężczyzna stanie przed sądem jeszcze w tym roku.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić