Awantura na lotnisku w Krakowie. Zakażony chciał wejść do samolotu

44

24-letni obywatel Cypru, zakażony COVID-19, próbował przedostać się do samolotu na krakowskim lotnisku, posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o negatywnym wyniku testu.

Awantura na lotnisku w Krakowie. Zakażony chciał wejść do samolotu
straż graniczna kontrola lotnisko (Straż Graniczna)

W ubiegły czwartek na terenie lotniska w Krakowie-Balicach, podczas odprawy paszportowej na odlot samolotu do Cypru, funkcjonariusze Straży Granicznej sprawdzając w systemie każdego z pasażerów ujawnili, że jeden z nich, 24-letni Cypryjczyk, ma nałożoną izolację domową w związku z zakażeniem COVID-19.

Na miejscu szybko pojawili się policjanci. 24-latek musiał poddać się ponownemu badaniu na koronawirusa i wynik okazał się pozytywny.

Wcześniej funkcjonariusze policji ustalili, że Cypryjczyk podczas odprawy paszportowej okazał strażnikom granicznym sfałszowane zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa.

Co grozi mężczyźnie?

24-latek odpowie za posłużenie się sfałszowanym dokumentem i nieprzestrzeganie warunków izolacji. Za posłużenie się fałszywym dokumentem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo za naruszenie przepisów ustanowionych w związku z przeciwdziałaniem pandemii, w tym za naruszenie zasad kwarantanny czy izolacji domowej grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych, a sanepid w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.

Zobacz także: Niepokojące doniesienia ws. Rosji. Generał alarmuje
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić