Awantura w samolocie. Pasażer chciał otworzyć drzwi wyjściowe

18

Pasażerowie twierdzą, że samolot American Airlines zmuszony był zawrócić do Albuquerque w Nowym Meksyku po tym, jak mężczyzna próbował otworzyć wyjście awaryjne. Samolot, który leciał do Chicago, w tym czasie był na wysokości prawie 8000 metrów.

Awantura w samolocie. Pasażer chciał otworzyć drzwi wyjściowe
Awantura w samolocie. Pasażer próbował otworzyć drzwi wyjściowe (X)

Jak podkreśla CNN, wielu pasażerów samolotu American Airlines przewróciło na podłogę współpasażera, gdy ten próbował otworzyć jedno z wyjść awaryjnych, co zmusiło samolot do powrotu do Albuquerque w Nowym Meksyku wkrótce po starcie.

Lot 1219 do Chicago wrócił do ABQ wkrótce po starcie z powodu zakłóceń w kabinie spowodowanych zakłócającym spokój klientem - oznajmił w oświadczeniu rzecznik American Airlines. - Lot wylądował bezpiecznie, a po przylocie lokalne organy ścigania weszły do samolotu.

Ten incydent to tylko jeden z serii niedawnych zakłóceń na lotach, które postawiły niektórych podróżnych w stanie najwyższej gotowości. Według CNN, do niedzieli załogi lotnicze zgłosiły w tym roku do FAA (Federalna Administracja Lotnictwa) ponad 250 incydentów związanych z niesfornymi pasażerami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upadłość konsumencka. Dłużnicy wyzbywają się majątku, myśląc, że nikt się nie dowie. Błąd

Według danych FAA, liczba zgłoszeń wzrosła do prawie 6000 w 2021 r., w związku ze spadkiem liczby pasażerów spowodowanym pandemią Covid-19. Z danych wynika, że ​​zarówno w latach 2022, jak i 2023 zgłoszono ponad 2000 niesfornych pasażerów.

Załoga obezwładniła niesfornego mężczyznę

Do ostatniego zdarzenia doszło we wtorek około dwudziestu minut po locie.

Słyszałam, jak ludzie krzyczą z tyłu… Myślałam, że chłopaki się kłócili, ale to był mężczyzna próbujący otworzyć drzwi. Mężczyzna, który siedział przy wyjściu awaryjnym, rozbił okno - powiedziała pasażerka Emma Ritz dla CNN. - Potem zerwał klamkę w miejscu, w którym odsłoniła się część wyjścia awaryjnego - dodała.

Wielu pasażerów powaliło mężczyznę na ziemię, a stewardesy unieruchomiły go taśmą klejącą i elastycznymi kajdankami. Jak wynika z oświadczeń obu agencji, FAA i wydział FBI w Albuquerque prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić