Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Awaria reaktora atomowego we Francji

70
Podziel się:

Reaktor atomowy Penly 1 w elektrowni w Normandii, został zatrzymany z powodu zagrożenia. To piąty taki przypadek w ciągu kilku tygodni.

Awaria reaktora atomowego we Francji
(Pixabay)Awaria reaktora atomowego we Francji. Jest zagrożenie korozją (Pixabay)

Francuski instytut bezpieczeństwa nuklearnego IRSN potwierdza, że reaktor atomowy we Francji został wyłączony z powodu awarii. Chodzi konkretnie o zagrożenie wywołanego korozją i problemami spoin.

Jak poinformował w czwartek dziennik "Ouest-France", to w czterech reaktorach zamkniętych w grudniu również pojawiły się problemy spoin.

W grudniu prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że do roku 2030 Francja zainwestuje miliard euro w małe nuklearne reaktory modułowe.

Jak podkreślają francuscy dziennikarze, w czerwcu ubiegłego roku badanie opinii publicznej przeprowadzone na zamówienie EDF - głównego francuskiego dostawcy elektryczności i operatora elektrowni jądrowych wskazało, że 43 proc. respondentów uznało, że atom to energia przyszłości.

Mieszkańcy są podzieleni

Nie wszyscy mieszkańcy Francji są zachwyceni tym pomysłem. Blisko połowa badanych obawia się zagrożenia z powodu wypadku w elektrowni.

Zobacz także: Zdumienie po wpisie Emilewicz. "Nigdy bym tak nie napisała"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(70)
maciek
11 miesięcy temu
u nas atomówka nie ruszy bo jakiś chłopek - roztropek ukradnie uran w nocy bo się dowidział że jest drogi
XYZ
11 miesięcy temu
Musimy skupić się głównie na węglu plus ewentualnie jedna elektrownia. Inaczej będzie słabo. Unia Nas wykończy...
Tandeta
11 miesięcy temu
To Francuzi mają budować elektrownię w Polsce?
vitto
11 miesięcy temu
miliard euro co to za kwota, kolejny dowód na to że pismaki nie mają pojęcia o czym piszą !!!
draka
11 miesięcy temu
polska nie ma uranu więc elektrownia atomowa jest nieopłacalna bo i tak trzeba kupować paliwo za granicą tak jak gaz
Sprytny Polak
11 miesięcy temu
My będziemy łapać rakiety lecące na Amerykę, jak spadną to będziemy mieć full atomu, plutonu, pozbieramy sobie, wsadzimy...
Pan
11 miesięcy temu
Lemingi już robią w gacie bo naslana komisja znalazła ślad rdzy na spawie. I to ma być ta awaria.
czub
11 miesięcy temu
Może my też ten szrot dostaniemy,
Okrakiem
11 miesięcy temu
To dla entuzjastów energetyki jądrowej... Francja ma 58 reaktorów jądrowych. Odpady promieniotwórcze wytworzone od końca lat 70 składowane są w naziemnych obiektach na przylądku La Hague w Normandii na północy kraju. Miejsce to jest jednak potencjalnie narażone na ataki terrorystyczne lub wypadek lotniczy. Agencja ANDRA bada zatem możliwość trwałego składowania najbardziej radioaktywnych odpadów 500 metrów pod ziemią niedaleko miejscowości Bure we wschodniej Francji. W Bure działa już podziemne laboratorium tej agencji i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, składowanie będzie można rozpocząć w 2025 roku; potrwa ono do 2175 roku. Wysoko promieniotwórcze odpady, których będzie tyle, że mogłyby wypełnić boisko piłkarskie, stałyby się niebezpieczne dopiero za ok. 100 tys. lat. A wy gdzie zamierzacie je trzymać, pod łóżkiem?
39a
11 miesięcy temu
Budowali mosty Kruppa pod Paryżem, a że nity były konstrukcji spawanej, popękały, most się zaczął bujać, bujać i runął do wody.
***** tvn
11 miesięcy temu
Najwiekszym zagrozeniem dla środowiska są niemieckie elektrownie wiatrowe. Po 25 latach ton śmieci x wiatrak są zasypywane w ziemi. Zero utylizacji. Do tego po wiatraktu zostaje gigantyczny betonowy plac, który niszczy środowisko przez tysiące lat. A ich elektrownie na węgiel brunatny emitują najwięcej trucizn i CO2 z całej UE. Wystarczy mieć jednak swoje polskojęzyczne media i POlityków żeby prawdę ukrywać.
gość
11 miesięcy temu
OCH! Jaka 'TANIA i EKONOMICZNA' jest ta energia. A jaka 'BEZPIECZNA"!
STOP
11 miesięcy temu
STOP atom
Donald
11 miesięcy temu
Dobrze!Oni mogą.Polacy nie mogą i tak dobra jest po co komu o tym mówić
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić