Awaria reaktora atomowego we Francji

137

Reaktor atomowy Penly 1 w elektrowni w Normandii, został zatrzymany z powodu zagrożenia. To piąty taki przypadek w ciągu kilku tygodni.

Awaria reaktora atomowego we Francji
(Pixabay)Awaria reaktora atomowego we Francji. Jest zagrożenie korozją (Pixabay)

Francuski instytut bezpieczeństwa nuklearnego IRSN potwierdza, że reaktor atomowy we Francji został wyłączony z powodu awarii. Chodzi konkretnie o zagrożenie wywołanego korozją i problemami spoin.

Jak poinformował w czwartek dziennik "Ouest-France", to w czterech reaktorach zamkniętych w grudniu również pojawiły się problemy spoin.

W grudniu prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że do roku 2030 Francja zainwestuje miliard euro w małe nuklearne reaktory modułowe.

Jak podkreślają francuscy dziennikarze, w czerwcu ubiegłego roku badanie opinii publicznej przeprowadzone na zamówienie EDF - głównego francuskiego dostawcy elektryczności i operatora elektrowni jądrowych wskazało, że 43 proc. respondentów uznało, że atom to energia przyszłości.

Mieszkańcy są podzieleni

Nie wszyscy mieszkańcy Francji są zachwyceni tym pomysłem. Blisko połowa badanych obawia się zagrożenia z powodu wypadku w elektrowni.

Zobacz także: Zdumienie po wpisie Emilewicz. "Nigdy bym tak nie napisała"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić