Beata Szydło wezwana do tablicy. "Jak przyzwala, to czas na dymisję!"

520

Słowa Jana Pietraka na antenie TV Republika poruszyły cały Internet. Satyryk w, jak sam określił, "okrutnym żarcie" stwierdził, że imigranci liczą, że jesteśmy na nich przygotowani, bo mamy baraki dla imigrantów m.in. w Auschwitz, Majdanku czy Treblince. Poseł Michał Szczerba wezwał Beatę Szydło, która, jako zasiadająca w Radzie Muzeum Auschwitz-Birkenau, powinna na takie słowa zareagować.

Beata Szydło wezwana do tablicy. "Jak przyzwala, to czas na dymisję!"
Beata Szydło nie zareagowała na słowa satyryka (AKPA, Piętka Mieszko)

Od przejęcia TVP przez nowy zespół dziennikarzy, najsłynniejsi z dotychczasowych pracowników, przenieśli się na antenę TV Republika. Z tego powodu ich studio coraz częściej odwiedzają osobowości, mające posłuch wśród wyborców PiS. Jedną z takich osób jest satyryk Jan Pietrzak, który w rozmowie z Katarzyną Gójską przyznał, że ma "okrutny żart z tymi imigrantami".

Oni liczą na to, że Polacy są przygotowani, bo mamy baraki. Mamy baraki dla imigrantów w Auschwitz, Majdanku, Treblince, Stutthofie. Mamy dużo baraków zbudowanych tu przez Niemców. Tam będziemy tych imigrantów wpychanych nam nielegalnie przez Niemców - tutaj satyryk urwał wypowiedź.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Joanna Scheuring-Wielgus
Nielegalni nie są ci ludzie, którzy uciekają do lepszego świata. Nielegalne są te władze, które ich wpuszczają, czyli nielegalni są Niemcy, ich hasło witające przybyszów było nielegalne, pozatraktatowe (...) - kontynuował Pietrzak.

Prowadząca audycję usiłowała "ratować" sytuację, mówiąc, że sam ma doświadczenia z przeżyciami czasów II wojny światowej, więc z takimi doświadczeniami "może sobie pozwolić na więcej".

Beata Szydło wezwana do tablicy. "Chyba powinna zareagować"

Taka wypowiedź wzburzyła internautów, a sieć zalały krytyczne komentarze pod adresem satyryka. Poseł Michał Szczerba wezwał Beatę Szydło do zareagowania na zachowanie Pietrzaka.

Beata Szydło z Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau powinna chyba powinna zareagować na słowa Jana Pietrzaka. Skoro siedzi cicho to znacząco przyzwala. A jak przywala to czas na dymisję! Ochoczo szczuła na dzieci migrantów na granicy, odmawiając im prawa do pomocy. Teraz nie ma honoru zareagować na słowa nienawiści i podłości - napisał Szczerba na swoim koncie na X (dawny Twitter).

Niektórzy z komentujących ten wpis ironizowali, że działacze polskiej prawicy wciąż czekają na "przekaz dnia", czyli wytyczne "jak faszystę obronić".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Beata Szydło do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau została powołana przez ówczesnego Ministra Kultury Piotra Glińskiego w kwietniu 2021 r.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na słowa Pietrzaka zareagował za to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zapowiedział złożenie zawiadomienia do prokuratury o propagowaniu nazizmu i rasistowskich groźbach.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić