Będzie trzecia dawka. Seniorzy i medycy niedługo ustawią się w kolejce

70

Rada Medyczna nie ma wątpliwości - najbardziej narażeni powinni przyjąć trzecią dawkę szczepionki. Taką ekspertyzę przedstawiono premierowi.

Będzie trzecia dawka. Seniorzy i medycy niedługo ustawią się w kolejce
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Jak donosi "Fakt", Rada Medyczna przedstawiła premierowi Morawieckiemu nową ekspertyzę. Zdaniem uczonych, grupa najbardziej narażonych na zakażenia COVID-19 powinna dostać trzecią dawkę szczepienia. Ma to związek z publikowanymi od niedawna badaniami, które dowodzą, że liczba przeciwciał w organizmie spada po 8-9 miesiącach od przyjęcia drugiej dawki.

Jest wskazane, by trzecią dawkę otrzymały osoby, które mają osłabioną odporność lub wyższy poziom narażenia na zakażenie. Jeżeli mamy wystarczającą liczbę szczepionek, to spośród tych osób nie ma co już dzielić ludzi na kolejki, tylko szczepić wszystkich tych, którzy chcą - tłumaczy cytowany przez "Fakt" wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Tak samo, jak na początku programu szczepień, na pierwszym miejscu są medycy i seniorzy. Pozostałe grupy będą musiały poczekać na swoją kolej, jednak zanim to nastąpi, ekspertyzę i zalecenia musi wystawić Europejska Agencja Leków.

Zobacz także: Dla kogo trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19? Lekarz mówi o priorytetach
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić