aktualizacja 

Belgia wydała nakaz aresztowania. Porywacze z Polski zatrzymani

178

"Łowcy cieni" CBŚP zatrzymali czterech mężczyzn poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania przez służby belgijskie. Jak poinformowała rzecznik prasowa CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz mężczyźni ścigani byli za porwanie i pozbawienie wolności z użyciem broni palnej dwóch obywateli Belgii.

Belgia wydała nakaz aresztowania. Porywacze z Polski zatrzymani
"Łowcy cieni" w akcji. Zatrzymano czterech mężczyzn ściganych przez służby belgijskie (CBŚP)

Sprawa zaczęła się, gdy za pośrednictwem oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu, do policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji wpłynęła informacja, że czterech Polaków jest poszukiwanych na podstawie Europejskich Nakazów Aresztowania, wydanych przez belgijskie organy ścigania.

Mężczyźni byli poszukiwani za porwanie i bezprawne pozbawienie wolności z użyciem broni palnej dwóch obywateli Belgii - poinformowała rzecznik prasowa CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2023 roku w Antwerpii. - Wszystko wskazywało na to, że w sprawę zamieszani są Polacy, którzy najprawdopodobniej ukrywają się na terenie naszego kraju. Do akcji wkroczyli "łowcy cieni", który potrzebowali niespełna 3 miesięcy, aby ustalić miejsca ukrywania się ściganych - wyjaśniła rzeczniczka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 25.09, godzina 16:50

"Łowcy cieni" w akcji. Zatrzymano czterech mężczyzn ściganych przez służby belgijskie

Z przekazanych informacji wynika, że trzech mężczyzn zostało zatrzymanych w Warszawie w wynajętym mieszkaniu. Z kolei czwarty poszukiwany został ujęty w Radomiu.

W jego zatrzymaniu "łowcom cieni" pomogli policjanci z grupy realizacyjnej z Zarządu w Radomiu CBŚP - poinformowała Iwona Jurkiewicz.

Ustalono także, że zatrzymani mogą mieć związek z pseudokibicami jednego z radomskich klubów sportowych.

Na podstawie przeprowadzonej procedury ekstradycyjnej czterech mężczyzn zostało przekonwojowanych do Belgii zgodnie z dyspozycją zawartą w ENA - przekazał rzecznik prasowa CBŚP.
Zobacz także: „Łowcy cieni” zatrzymali 4 mężczyzn dla służb belgijskich

Źródło: CBŚP

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić