aktualizacja 

Białoruś umieści u siebie broń nuklearną? Uładzimir Makiej niczego nie wyklucza

23

Uładzimir Makiej stwierdził, że wojska NATO są zbyt blisko granicy z Białorusią i w ostatnim czasie wykazują się nadmierną aktywnością. Z tego powodu minister spraw zagranicznych nie wyklucza umieszczenia w kraju broni nuklearnej.

Białoruś umieści u siebie broń nuklearną? Uładzimir Makiej niczego nie wyklucza
Uładzimir Makiej mówi o broni nuklearnej. (Getty Images)

Uładzimir Makiej minister spraw zagranicznych w wywiadzie dla arabskiej telewizji RT rozważał rozlokowanie broni nuklearnej na Białorusi. Stwierdził, że jest to konieczność, ponieważ w ostatnim czasie NATO bardzo zbliżyło się do granic, a aktywność militarna sojuszu znacznie wzrosła.

Białoruś o broni nuklearnej

To, co powiedział prezydent Aleksander Łukaszenko, to że rozważamy możliwość możliwości rozmieszczenia broni jądrowej na Białorusi. To jedna z możliwych odpowiedzi na przyszłe działania Sojuszu Północnoatlantyckiego na terenie Polski - powiedział minister.

Wcześniej w wywiadzie dla CNN Uładzimir Makiej powiedział, że Białoruś nie chce mieć migrantów u siebie. Dodał także, że to państwa zachodnie są odpowiedzialne za trwający kryzys, a Białoruś jedynie broni się przez zmasowanymi atakami.

Tak, słyszeliśmy wiele oskarżeń, że to Białoruś. To jest fałszywa ocena sytuacji. (...) Białoruś pokazała ciemną stronę europejskiej demokracji i sam pan widział, co miało miejsce na granicy w ciągu ostatnich dwóch, trzech dni – mówił Makiej dla CNN.

Makiej bronił także Rosji i Władimira Putina, wskazując jednoznacznie, że nie mają nic wspólnego z działaniami na granicy. Wszelkie zarzuty uznał za fałszywe. "Rosja nie ma z tym nic wspólnego" – zapewnił.

Zobacz także: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk odejdzie z Lewicy? Jasna odpowiedź
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić