aktualizacja 

Biblijne sceny w Afryce. Kilka sekund wystarczyło

66

W mediach społecznościowych opublikowano przerażający film, na którym widać jak w ciągu zaledwie kilku sekund libijskie ulice zamieniają się w prawdziwą rwącą rzekę. Na krótkim filmie widać, jak w wyniku sztormu Daniel, woda spływa po drodze i poza gruzem, zabiera ze sobą około 20 samochodów. To sceny niczym z biblijnego potopu.

Biblijne sceny w Afryce. Kilka sekund wystarczyło
Sztorm Daniel wywołał w Libii powódź, która zagarnęła wszystko, co było na jej drodze. (X)

Na początku filmu widać w miarę spokojnie spływającą wodę, która w ciągu kilkunastu sekund zamienia się w zabójczą rzekę, zabierającą ze sobą wszystko, co napotka.

Niestety, gruz i samochody to nie wszystko, co wodzie udało się zagarnąć. Władze Libii informują, że na tę chwilę liczba śmiertelnych ofiar wynosić może nawet 20 tysięcy.

Tysiące ofiar sztormu Daniel zostało już pochowanych w masowych grobach w mieście Derna, w którym znajduje się port. Kolejne tysiące czekają na identyfikację. Wiele z tych istnień mogłoby być uratowanych, gdyby wcześniej zainstalowane zostały lepsze systemy ostrzegania przed nadciągającym żywiołem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak z zaskoczenia na Morzu Czarnym. Rosyjskie okręty pod ciężkim ostrzałem

"Czerwony Półksiężyc" poinformował, że w samym mieście Derna liczba ofiar śmiertelnych niestety wzrosła do 11 300.

W tym samym czasie władze wschodniej Libii potwierdziły śmierć kolejnych osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mieszkańcy Derny relacjonują, że słyszeli eksplozję w momencie, kiedy zawaliły się dwie ogromne tamy znajdujące się na obrzeżach portowego miasta. Chwilę później masy wód powodziowych zmyły Wadi Derna, czyli dolinę, która przecina miasto. Obserwatorzy widzieli, jak żywioł pochlania wszystkie budynki i masę ludzi.

Poza Derną żywioł dotknął obszary takich miast jak Bayda, Susa, Um Razaz i Mari. Zespoły poszukiwawcze nie zawieszają swojej pracy nawet na chwilę. Ostateczne przykre statystyki, w których liczby niestety cały czas szybko rosną, poznamy za kilka dni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić