Bill Gates nie zostawi dzieciom zbyt wiele. "Tylko" 10 mln dolarów

12

Dzieci Billa i Melindy Gatesów nie powinny zbytnio ucierpieć na rozwodzie rodziców. Przynajmniej nie pod względem finansowym. Majątek jednego z najbogatszych małżeństw na świecie wyceniany jest obecnie na około 146 mld dolarów.

Bill Gates nie zostawi dzieciom zbyt wiele. "Tylko" 10 mln dolarów
Dzieci Gatesów mają dostać po ok. 10 mln dolarów. (Getty Images)

Bill i Melinda Gatesowie mają trójkę dzieci: 25-letnią Jennifer, 21-letniego Rory'ego oraz 18-letnią Phoebe. Współzałożyciel Microsoftu wielokrotnie zapowiadał, że zostawi dla potomnych tylko "maleńką część" swojej fortuny. Wciąż będą to jednak najprawdopodobniej spore pieniądze.

Bill Gates nie chce zostawiać fortuny dzieciom. "Nie będzie to dla nich dobre"

Jakiś czas temu media obiegły doniesienia, że Bill Gates planuje zostawić dzieciom "tylko" po 10 mln dolarów. Sam miliarder przyznał, że w istocie nie planuje zostawiać swojemu potomstwu kokosów. – Uważam, że zostawianie dzieciom w spadku ogromnych kwot pieniędzy wcale nie jest dla nich przysługą – stwierdził w odpowiedzi na pytanie użytkownika portalu Reddit.

Gates przytoczył historię Warrena Buffeta z 1986 roku. Płynąć ma z niej morał, że ogromny spadek to więcej kłopotów niż korzyści. – Zdecydowałem wtedy, że Warren Buffet ma rację – stwierdził Gates.

Niektórzy ludzie się z tym nie zgadzają, ale Melinda i ja czujemy się z tym dobrze – powiedział.

Rozwód Gatesów. Zawarli specjalną umowę

Bill Gates z majątkiem wycenianym na 146 mld dol. zajmuje czwarte miejsce w rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Miliarder rozwodzi się z żoną po 27 latach małżeństwa. Para przed ślubem w 1994 roku nie podpisała intercyzy.

Bill i Melinda Gates zdecydowali się zawrzeć umowę separacyjną, w której zawarte są wszystkie kwestie prawne dotyczące małżeństwa, podziału majątku, alimentów czy podziału obowiązków wobec dzieci. Mogą znaleźć się w niej także kwestie dziedziczenia. Eksperci twierdzą jednak, że jest to mało prawdopodobne.

Zazwyczaj umowy separacyjne nie dotyczą spadków – oceniła w rozmowie z Fox Business prawniczka Vicky Poumpouridis.

Obejrzyj także: Najbardziej kosztowne rozwody. Mel Gibson stracił fortunę

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić