Biskup Lechowicz o Duchu Świętym: "Nie jest osobą tak widoczną"

128

28 maja w Kościele obchodzona jest uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym świętem głos zabrał biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz. Podkreślił, że przypomina nam ono o mocy Ducha Świętego, który odpowiada za budowanie Kościoła Bożego.

Biskup Lechowicz o Duchu Świętym: "Nie jest osobą tak widoczną"
Biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz (Getty Images, Artur Widak)

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzona jest przez Kościół pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. - Zesłanie Ducha Świętego to jest moment urodzin Kościoła, moment nie tyle poczęcia, co właśnie urodzin, tak jak w życiu człowieka - powiedział biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz, cytowany przez polskieradio24.pl.

Człowiek po poczęciu przez dziewięć miesięcy przebywa w łonie matki, a później rodzi się do tego świata, tak samo i Kościół - on począł się na Krzyżu z przebitego boku Pana Jezusa - jak wierzymy, natomiast narodził się w dniu Zesłania Ducha Świętego - dodał duchowny.

- Dzięki temu, że Duch Święty jest w Kościele, my przeżywamy obecność Pana Jezusa w Kościele, dzięki temu, że Duch Święty jest w Kościele - możemy się modlić, możemy po prostu wierzyć - mówił biskup Lechowicz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekordowa inflacja na Węgrzech. Ostrzeżenie dla Polski? Członek RPP o danych: sam jestem zaskoczony

Zesłanie Ducha Świętego. Biskup Lechowicz zabrał głos

Hierarcha podkreślił również, że "jak dusza jest czymś ożywiającym nasze ciała, tak samo Duch Święty jest tym, który ożywia cały Kościół".

Niepodobna myśleć o Kościele i o nas osobach wierzących bez Ducha Świętego. W Nim, jak czytamy na kartach Pisma Świętego - żyjemy, poruszamy się i jesteśmy. Nie jest Osobą tak widoczną i tak poddaną naszej wyobraźni jak Bóg Ojciec czy syn Boży Jezus Chrystus - co nie oznacza, że nie Jest Osobą realnie istniejącą i wpływającą na nasze życie - podsumował.

Zesłanie Ducha Świętego potocznie nazywa się Zielonymi Świątkami. W trakcie tej uroczystości wspomina się wydarzenie, do którego - według Dziejów Apostolskich - doszło w wieczerniku. Na zebranych tam apostołów i Marię z Nazaretu zstąpił Duch Święty.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić