aktualizacja 

Śmierć Kamilka. Ksiądz odpowiada na pytania internautów

329

Śmierć ośmioletniego Kamilka z Częstochowy - skatowanego przez ojczyma - poruszyła miliony serc. Polacy nie mogą pogodzić się z tą tragedią. Jedna z internautek zwróciła się do znanego księdza na TikToku, by zapytać go, gdzie jest Bóg i dlaczego pozwala na krzywdzenie dzieci. Kapłan stanowczo odpowiedział.

Śmierć Kamilka. Ksiądz odpowiada na pytania internautów
Śmierć Kamilka. Ksiądz odpowiada na pytania internautów (Facebook)

Ksiądz Sebastian Picur jest jednym z najpopularniejszych katolickich duchownych młodego pokolenia. Wykorzystuje media społecznościowe do ewangelizowania wiernych.

Prowadzi m.in. własny kanał na TikToku o nazwie @ks.sebastianpicur. Tutaj obserwuje go już ponad 669 użytkowników sieci. Liczba jego fanów wzrasta z dnia na dzień. Nie boi się trudnych pytań od internautów. Z chęcią na nie odpowiada.

Na co dzień ksiądz Sebastian Picur pełni posługę kapłańską w Krośnie w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Z dużym zaangażowaniem wypełnia powierzone mu obowiązki duszpasterskie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak sprawdzić, czy niania krzywdzi dziecko?

Krzywdzenie dzieci a Bóg. Kapłan nie ma wątpliwości

Niedawno do kapłana zwróciła się pewna tiktokerka. Kobieta napisała swój komentarz, bo wstrząsnęła nią śmierć ośmiolatka z Częstochowy.

I proszę mi wytłumaczyć, gdzie jest Bóg?! Gdzie?! Jak on może pozwolić na taką krzywdę dzieci?! Jak?! - zastanawiała się.

Ksiądz Sebastian Picur nagrał specjalne wideo, w którym postanowił odnieść się do sprawy. Nie miał najmniejszych złudzeń.

Bóg nie pozwala na krzywdzenie dzieci. Dał nam przykazania, w których zabrania krzywdzenia ludzi, szczególnie tych niewinnych - skomentował Picur.

Filmik cieszył się dużym zainteresowaniem wśród tiktokerów. Obejrzany został ponad 42 tysiące razy. Użytkownicy sieci dzielili się pod nim swoimi komentarzami i przemyśleniami. Poniżej przytaczamy niektóre z nich.

Wierzę, że to dziecko przez swoją śmierć uwolniło od piekła parę dusz i jego śmierć nie poszła na marne - pisał jeden internauta.

"Wyraźnie napisane jest w Piśmie, że wszystko, co stworzył Bóg było dobre. To człowiek człowiekowi zgotował taki los" - dodawał inny.

Bóg dał nam wolną wolę. Przykre jak z niej korzystamy - twierdził kolejny.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić