Piotr Bobakowski| 
aktualizacja 

Bohaterska akcja ratunkowa. 20 zapaśników sumo uratowało życie kobiecie

12

W jednym z okręgów specjalnych Tokio 30-letnia kobieta rzuciła się z mostu do rzeki. Na pomoc ruszyło 20 zawodników sumo, którzy zapobiegli tragedii.

Bohaterska akcja ratunkowa. 20 zapaśników sumo uratowało życie kobiecie
(YouTube)

Zapaśnicy ze szkoły sumo uratowali 30-letnią kobietę, która prawdopodobnie planowała popełnić samobójstwo w Adachi, jednym z 23 specjalnych okręgów Tokio - poinformowała TV Asahi.

Zapaśnicy sumo ruszyli na ratunek. Przebieg zdarzenia

Zawodnicy ze Stajni Sakaigawa w czwartek (11 czerwca) ok. godz. 5:30 czasu lokalnego usłyszeli krzyki ok. 70-letniego mężczyzny, który był świadkiem próby samobójczej.

Grupa ok. 20 zapaśników sumo natychmiast wybiegła z budynku szkoły i ruszyła na pomoc. Szybka akcja ratunkowa powiodła się. 30-latkę udało się wyciągnąć z rzeki. Na miejscu zdarzenia pojawił się ambulans, który zabrał kobietę do szpitala na badania.

Na szczęście, kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. "Jej stan określany jest przez lekarzy jako niezagrażający życiu" - ogłosiła policja w oświadczeniu do mediów.

Nagroda. Japońskie media piszą też o tym, że padł pomysł przyznania nagrody zapaśnikom ze Stajni Sakaigawa, a także 70-latkowi, którzy wspólnymi siłami pomogli niedoszłej topielczyni.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić