aktualizacja 

Niszczyciel czołgów z Syrii jedzie do Kijowa. "Będę bronić moich braci"

Syryjski bojownik "Abu TOW", czyli Suheil Mahmoud Muhammad, postanowił, że przyjedzie na tereny Ukrainy, aby walczyć z Rosjanami. W Syrii zasłynął jako niepohamowany niszczyciel czołgów. Podczas wojny w popiół obrócił ponad 140 maszyn wroga.

Niszczyciel czołgów z Syrii jedzie do Kijowa. "Będę bronić moich braci"
Suheil Mahmoud Muhammad. Kadr z wideo kanału ShaamNetwork S.N.N. (RFS). Źródło: YouTube

"Abu TOW", postrach rosyjskich i syryjskich czołgistów, przyjedzie wspomóc ukraińskich żołnierzy w walce z okupantem. To wiadomość, która z pewnością przerazi niejednego żołnierza, bo "Abu TOW" jest postacią dobrze znaną armii Putina. W wojnie w Syrii sam zniszczył 146 maszyn wroga, w tym czołgi, pojazdy opancerzone, a nawet samoloty. Niektórzy Syryjczycy uznają go za legendę Aleppo.

Swój przydomek zawdzięcza głównie broni, jakiej używa na froncie. Korzysta z BGM-71 TOW, amerykańskiej produkcji pocisku przeciwpancernego, który radzi sobie w walce z większością czołgów na świecie. Używanie tej broni "Abu TOW" opanował do perfekcji.

"Abu TOW": Jestem w stanie zniszczyć każdy cel

W rozmowie z serwisem alaraby.co.uk Suheil Mahmoud Muhammad stwierdził, że nie ma większej różnicy to, czy walczy z Rosjanami w Syrii, czy w Ukrainie. Uważa on Rosję za wroga demokracji. Kraj ten jego zdaniem nie respektuje praw człowieka i nie ma poszanowania dla wolności. Powodzenie misji na Ukrainie jest zagrożeniem dla jego "braci i sióstr z Syrii", zauważył.

Będę bronić moich braci w Kijowie. (...) Nie mogę się doczekać, aż tam dotrę i będę walczył z Putinem - wyznał, jak podaje serwis tgcom24.it.
Nie ma różnicy między niszczeniem rosyjskich czołgów w Syrii czy na Ukrainie. Te czołgi dokonują masakr na moich ukraińskich braciach i siostrach, a kiedy już to zrobią na Ukrainie, będą potem zabijać moich syryjskich braci i siostry - dodał.

"Abu TOW" oświadcza, że przyda się ukraińskiej armii jako doświadczony żołnierz. Jak stwierdził, jest gotowy do walki.

Jako kompetentny wojownik w posługiwaniu się wszelkiego rodzaju bronią przeciwpancerną, jestem w stanie zniszczyć każdy cel, który trafi w moje oczy i obiecuję narodowi ukraińskiemu, że będę go wspierać w swojej walce o wolność tak bardzo, jak tylko mogę - oświadczył Suheil Mahmoud Muhammad.
Zobacz także: "Abu TOW"
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić