Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Brazylia. Nie żyje co najmniej 41 osób. "Najtragiczniejszy wypadek od lat"

9

W Brazylii doszło do zderzenia czołowego autobusu z ciężarówką. W wypadku zginęło co najmniej 41 pasażerów autobusu. Żandarmeria wojskowa poinformowała, że wiele osób jest rannych.

Brazylia. Nie żyje co najmniej 41 osób. "Najtragiczniejszy wypadek od lat"
Tragiczny wypadek w Brazylii. Nie żyje co najmniej 41 osób (Twitter)

Do zdarzenia doszło na autostradzie pomiędzy miastami Taguai i Taquarituba, 350 kilometrów na zachód od Sao Paolo i blisko granicy ze stanem Parana. Autobus próbował wyprzedzić inny pojazd. Niestety uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę.

To wypadek drogowy z największą liczbą osób śmiertelnych w tym roku – powiedział Alexandre Guedes z żandarmerii wojskowej.

Wypadek w Brazylii. Autobus zderzył się z ciężarówką

Piętrowym autobusem podróżowało 52 pracowników firmy włókienniczej. Początkowo była mowa o 22 ofiarach, ale w kolejnych komunikatach policji liczba ta wzrosła do 41. Pozostałych 11 rannych trafiło do okolicznych szpitali.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Najtragiczniejszy wypadek od lat". Czołowe zderzenie autobusu i ciężarówki

Według kapitana straży pożarnej Edsona Wincklera Filho, niektóre ciała wciąż mogą być uwięzione we wraku. Lokalne media podają, że droga w miejscu wypadku jest kręta, a po zdarzeniu była zablokowana przez kilka godzin. Brazylijska policja twierdzi, że był to najtragiczniejszy wypadek samochody w tym kraju w ciągu ostatnich kilku lat.

Obejrzyj także: Zderzenie czołowe ciężarówki z osobówką. Tragiczne nagranie z kamery samochodowej

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić