Brutalnie zabił dwie osoby. Resztę życia spędzi w więzieniu?

5

16-latek podejrzany o zabójstwo dwóch mężczyzn w Pleszewie odpowie za zbrodnię, podobnie jak jego starsi koledzy, jako dorosły. Grozi mu dożywocie.

Brutalnie zabił dwie osoby. Resztę życia spędzi w więzieniu?
Policja (Materiały WP, Adobe)

Do zbrodni w Pleszewie doszło w połowie lutego. Na miejscu zdarzenia zginęli 35-latek i 51-latek. Napaść przeżył 41-latek, który trafił do lokalnego szpitala. Według ustaleń śledczych podejrzani pojawili się w niedzielę na pl. Kościuszki na terenie firmy zajmującej się handlem basenami i akcesoriami.

Powodem ich wizyty miały być rozliczenia finansowe, dotyczące przekazania udziałów w spółce 41-latkowi. Mężczyźni odmówili przekazania firmy, w wyniku czego doszło między nimi do awantury.

Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia samochodem należącym do jednego z zamordowanych. Pojazd porzucili w lesie, zabierając ze sobą narzędzia zbrodni. Podejrzanych zatrzymano w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscach ich zamieszkania.

16-latek trafi do więzienia

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim tymczasowo aresztował pięciu podejrzanych o podwójne zabójstwo i pobicie w Pleszewie. Szósty, 16-latek, trafił do ośrodka dla nieletnich. Jak się okazuje, najmłodszy z nich także nie uniknie surowej kary.

Sąd Rodzinny zdecydował, że chłopak będzie odpowiadać przed sądem jak osoba dorosła. Grozi mu dożywocie.

Nastolatek odpowie za zabójstwo jak osoba dorosła. Wynika to z uregulowań ustawy, która w przypadku sprawców przestępstw, którzy ukończyli 15. rok życia i dopuścili się przestępstw, a w tym przypadku zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prawo dopuszcza wtedy możliwość odpowiedzialności takiej osoby jak dorosłych" - powiedział prokurator Maciej Meler, cytowany przez PAP.
Zobacz także: Jan Maria Jackowski wykluczony z klubu PiS. "O sprawie dowiadywałem się z mediów"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić