Był zbyt blisko pieca. Mężczyzna spłonął

26

We środę 28 lutego doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym w miejscowości Koziróg Rzeczny (woj. kujawsko-pomorskie). W jego wyniku zginęła jedna osoba. To niepełnosprawny mężczyzna, który poruszał się na wózku inwalidzkim.

Był zbyt blisko pieca. Mężczyzna spłonął
Tragiczne skutki pożaru. Spłonął niepełnosprawny mężczyzna (Facebook)

28 lutego około godziny 15.30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Paliło się we wsi Koziróg Rzeczny oddalonej około 35 km na północ od Płocka.

Na miejsce zdarzenia wyruszyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Lipnie oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Tłuchowa i Tłuchówka. Na miejscu okazało się, że pali się w jednym z pomieszczeń w domu wielorodzinnym. Dziewięć osób ewakuowało się jeszcze przed przybyciem pomocy.

Kiedy służby przyjechały na miejsce okazało się, że w pomieszczeniu, w którym stał piec, znajdował się ostatni mieszkaniec domu. To niepełnosprawny mężczyzna, poruszający się na wózku inwalidzkim, który zginął w pożarze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Powódź błyskawiczna we Włoszech. Paraliż na północy kraju
Strażacy ugasili wózek, wydostali mężczyznę ze środka, ale oparzenia były bardzo rozległe. Lekarz, który przybył z załogą LPR, stwierdził zgon 64-latka - tłumaczy bryg. Andrzej Myśliwiec, dowódca JRG w PSP w Lipnie.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było niewłaściwie użytkowanie pieca. A domniemaną przyczyną śmierci mężczyzny zbyt bliska odległość wózka inwalidzkiego od źródła ciepła.

Jak podaje portal bydgoszcz.tvp.pl "świadczyć może o tym fakt, że pomieszczenie, w którym 64-latek przebywał, nie uległo spaleniu". Na miejsce tragedii przybył Krzysztof Dąbkowski, wójt Tłuchowa.

Strażacy sprawdzili cały dom. Okazało się, że nie jest on uszkodzony. Po przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń i sprawdzeniu jakości powietrza lokatorzy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić