Była godzina 14:40. Zobaczcie, kogo uchwyciła kamera w Sarbinowie
Choć nad Bałtykiem nie ma dziś upałów, plaże wciąż przyciągają turystów. W Sarbinowie jeden z plażowiczów mimo chłodnego wiatru rozbił parawan i spokojnie korzystał z nadmorskiego klimatu. Spójrzcie, co zarejestrowała kamerka internetowa.
Po godzinie 14:40 zajrzeliśmy na kamerki internetowe. W Sarbinowie nad Morzem Bałtyckim zauważyliśmy mężczyznę, który rozbił parawan. Pokazuje on, że nad Bałtykiem nie trzeba idealnej pogody, by cieszyć się pobytem na plaży.
Wystarczy ciepła kurtka, parawan i odrobina zamiłowania do morza. W końcu polskie wybrzeże ma swój urok nawet wtedy, gdy zamiast upałów pojawia się chłodniejszy morski wiatr.
Parawany to prawdziwy symbol polskich wakacji. Od lat są absolutnym hitem nad Bałtykiem i trudno wyobrazić sobie bez nich plażowanie. Wielu turystów korzysta z nich nawet wtedy, gdy pogoda jest kapryśna, bo skutecznie chronią przed wiatrem znad morza i pozwalają stworzyć własny kawałek plaży.
Dzisiejsza pogoda w Sarbinowie jest typowo bałtycka – sporo chmur, momentami silniejszy wiatr i tylko 9 stopni Celsjusza, ale nie brakuje też chwil ze słońcem. Nad samym morzem czuć chłodniejszy powiew, dlatego plażowicze chętnie osłaniają się parawanami.
Weekend nad Bałtykiem zapowiada się nieco lepiej. W Trójmieście temperatury w weekend mają wynosić średnio około 12–15 stopni Celsjusza. W Kołobrzegu prognozowane jest około 13–16 stopni, natomiast w Świnoujściu około 11–15 stopni. Nad samym morzem odczuwalna temperatura może być jednak niższa przez silniejszy wiatr.