Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Zdjęcie z kościoła w Szczebrzeszynie. Jezuita nie wytrzymał

99
Podziel się:

Monika Pawłowska, która w marcu przeszła z Lewicy do Porozumienia Jarosława Gowina, pokazała zdjęcie z kościoła. Widać na nim, jak przemawia z poziomu ambony. Na fotografię zareagował już jezuita o. Grzegorz Kremer.

Zdjęcie z kościoła w Szczebrzeszynie. Jezuita nie wytrzymał
Na zdjęciu: Monika Pawłowska (Twitter, Monika Pawłowska)

Monika Pawłowska pochwaliła się zdjęciami z dożynek gminno-parafialnych w Szczebrzeszynie. Na jednej z fotografii widać, jak przemawia z poziomu ambony. W tle pojawili się księża.

Właśnie to zdjęcie wywołało sporo emocji. Ktoś zapytał, "o czym wygłosiła kazanie do wiernych", a byli też tacy, którzy przypominali, że kiedyś nosiła koszulkę z napisem "żądamy legalnej aborcji", co nijak się ma do zasad głoszonych przez Kościół.

Zareagować postanowił też jezuita o. Grzegorz Kramer. Jasno dał do zrozumienia, co sądzi o politykach na ambonach.

W starych czasach, głos na ambonie dostawało się po święceniach, dziś wystarczy zmienić barwy partyjne. Chyba zostanę tradycjonalistą. Stop polityce na ambonach - napisał na Twitterze.

Takie transfery to rzadkość

Przypomnijmy, że Monika Pawłowska w marcu bieżącego roku zdecydowała się odejść z Lewicy, by wzmocnić szeregi Porozumienia. Przekonywała, że postąpiła zgodnie z sumieniem, ale nie wszyscy w to wierzyli.

W 2019 roku Pawłowska przystąpiła do partii Wiosna założonej przez Roberta Biedronia. Wcześniej natomiast dała się poznać jako ostra krytyczka rządów Zjednoczonej Prawicy. Właśnie dlatego teraz wiele osób zarzuca jej "sprzedajność". Internauci piszą też, że "jest przykładem, kiedy poglądy są wyłącznie pustymi słowami".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
Eliza
5 miesięcy temu
niech wstąpi do klasztoru. Męskiego
Romuald
10 miesięcy temu
Brawo p. Kramer.
USA
10 miesięcy temu
Jezu icki idą.
dada
10 miesięcy temu
ile??
Kacze pióro
10 miesięcy temu
To teraz nie wolno z ambony polityki uprawiać? Od kiedy? Jak emilewicz na jasnej górze głosiła słowo kacze to nie przeszkadzało, a teraz przeszkadza. Może jeszcze księża przestaną za pisem agitować? Chodzi o projekt dołożenia im podatków?
pipis
10 miesięcy temu
ma prawo sie nawrocic!
aga
10 miesięcy temu
Tak,STOP religii w polityce,STOP państwowych pieniędzy w kieszeni KK.
polska
10 miesięcy temu
lala dla wizerunku politycznego dała sie kupic albo sprzedac - ale nie w tym sęk . Prosze na foto spojrzec na te ironiczne usmieszki w tle lokalnego kleru. wszystko w temacie.
TTR
10 miesięcy temu
Dajcie spokój kobiecie. To tylko subskrybentka tak modnych w naszym kraju "plusów". Tyle że "pińcet plus" jest dla zwykłego motłochu, dla tych lepszych są "tysiaki plus" a dla najwybitniejszych "rada nadzorcza plus".
czytelnik
10 miesięcy temu
Oni wszędzie wrzucali i wrzucają swoich agentów, aby od środka rozbijać wspólnoty. Hanna Waltz też zapisała się swego czasu do Odnowy żeby pozyskać głosy katolickich wyborców. Tusek to nawet po latach małżeństwa (ślub cywilny), zafundował sobie ślub kościelny, żeby tylko na niego głosowali ci "kościółkowi". Nie wierzcie politykom, dla władzy poświęcą wszystko, prócz własnej rodziny i majątku.
STOP Lewactwu
10 miesięcy temu
Monika Pawłowska przeszła z Lewicy do Gowina. Niedawno żądała prawa do aborcji do 12. tygodnia ciąży
Wolna Polska
10 miesięcy temu
Pawłowska będąc w LEWICY miała koszulkę z napisem że żąda legalnej aborcji.PAMIĘTAJCIE !
Polska
10 miesięcy temu
Jeszcze nie dawno ta lewaczka miała na koszulkę że żąda legalnej aborcji a dzisiaj już wierząca :D
Polska
10 miesięcy temu
Lewacto to rak ludzkości i ten ziemi.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić