Były niedożywione i mieszkały w skandalicznych warunkach. Uratowano siódemkę dzieci w Pensylwanii

32

To co przeżyła siódemka dzieci z Pensylwanii w USA można nazywać prawdziwym koszmarem. Nieletni mieszali w domu, w którym było pełno odchodów różnych zwierząt. Oprócz tego rodzeństwo nie miało dostępu do żywności, gdyż lodówka zamykana była na kłódkę. Ich rodzice, Shane i Crystal Robertson, zostali aresztowali i usłyszeli zarzuty. Przed sądem staną w sierpniu.

Były niedożywione i mieszkały w skandalicznych warunkach. Uratowano siódemkę dzieci w Pensylwanii
Shane i Crystal Robertson (Pennridge Regional Police Department)

W niedzielę 23 kwietnia do śledczych z Pennridge w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych trafiła informacja o próbie włamania do opuszczonej przyczepy. Nieproszonymi gośćmi okazała się dwójka dzieci, która mieszkała w domu obok.

Gdy funkcjonariusze weszli na posesję, zobaczyli bosą 12-latkę i jej dwie nastoletnie siostry w brudnych ubraniach. Nieletnie wyznały, że ich rodziców nie ma w domu. W związku z tym mundurowi skontaktowali się z nimi.

Z informacji przekazanych przez Robertsonów wynikało, że to ich jedyne dzieci. Jednak kilka godzin później opieka społeczna odkryła, że w domu ukrywały się kolejne trzy dziewczynki oraz 6-letni chłopiec.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Górniak o karierze Allana: "Jest inny niż ja. Zazdroszczę mu tego luzu"

W domu znajdowało się 20 szczurów

Doszło też do oględzin domu Shane i Crystal. Mundurowi stan ich miejsca zamieszkania określili jako "wyraźnie zniszczony i nieładny".

Na podłodze w lokum leżały śmieci i odchody. Znajdowało się w nim ponad 20 szczurów, psy, węże i ropuchy. Policja zwróciła uwagę również na to, że lodówka zamknięta była na kłódkę, brakowało mydła czy pasty do zębów.

Dzieci trafiły do szpitala

Do publicznej wiadomości podano także, że dzieci zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu okazał się, że były one niedożywione. U kilku stwierdzono "ostry zespół wirusowy". Dodatkowo dwoje z nich uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

W związku z tym rodzice nieletnich zostali aresztowani. Oskarżono ich m.in. o narażenie dzieci na niebezpieczeństwo. Przed sądem staną w sierpniu br.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić