oprac. Aneta Polak| 

Były policjant trafił do aresztu. Jest podejrzany o molestowanie 10-latki

3

Były policjant miał dopuścić się molestowania seksualnego osoby nieletniej. Jak podaje lokalny portal Limanowa.in, ofiarą mogła być 10-letnia dziewczynka, a do napaści miało dojść podczas spotkania towarzyskiego z udziałem dorosłych.

Były policjant trafił do aresztu. Jest podejrzany o molestowanie 10-latki
Były policjant miał skrzywdzić 10-letnią dziewczynkę (Pixabay)

Bulwersującą sprawę opisują dziennikarze portalu Limanowa.in. Przebywający na emeryturze policjant, pochodzący z Limanowszczyzny, jest podejrzany o molestowanie dziecka.

– Śledztwo, które prowadzimy od końca marca br. dotyczy dopuszczenia się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej lat 15 – powiedział prokurator Mirosław Kazana, szef Prokuratury Rejonowej w Limanowej, w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Jak dodał, podejrzany usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. – Sąd w Limanowej zgodził się na areszt tymczasowy, czyli minimum trzy miesiące – poinformował prok. Kazana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Myślał, że nikt nie zauważy. Kamery nagrały, jak kradnie

Były policjant miał molestować 10-latkę

Z ustaleń dziennikarzy lokalnego portalu wynika, że ofiarą miała być 10-letnia dziewczynka. Policja nie potwierdza jednak tej informacji. Z uwagi na delikatny charakter sprawy, funkcjonariusze nie chcą zdradzać żadnych szczegółów.

Do napaści miało dojść pod koniec marca podczas spotkania towarzyskiego z udziałem dorosłych osób, które odbyło się na terenie powiatu limanowskiego. Prokuratura miała zająć się sprawą po otrzymaniu zawiadomienia od matki dziewczynki, która mogła zostać skrzywdzona. Nieletnią przesłuchano w obecności biegłego psychologa.

Według portalu Limanowa.in, sprawa dotyczy byłego funkcjonariusza, który do formacji wstąpił pod koniec lat 90. i przez wiele lat służył m.in. w Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej. Mężczyzna nie jest spokrewniony ani spowinowacony z nieletnią.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić