aktualizacja 

Chcieli powstrzymać Putina? "Poważne spory w bunkrze"

Znany rosyjski politolog Andrij Piontkowski twierdzi, że na Kremlu nie było jedności co do "częściowej mobilizacji" rezerwistów, którą ogłosił w środę Władimir Putin. - Myślę, że w bunkrze były poważne spory na ten temat - powiedział. Dodał, że środowa decyzja może pogrążyć Putina i poskutkować tym, że zostanie odsunięty od władzy.

Chcieli powstrzymać Putina? "Poważne spory w bunkrze"
Władimir Putin miał kłopoty ze swoimi podwładnymi. Nie chcieli się z nim zgodzić (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Mieszkający w USA Piontkowski nie ma wątpliwości - według niego otoczenie Władimira Putina "do ostatniej chwili stawiało opór". - Próbowano go powstrzymać - stwierdził w rozmowie z ukraińskim portalem gordon.ua. To być może dlatego - sugeruje Piontkowski - wystąpienie dyktatora opóźniło się aż o dwanaście godzin.

Putin zostanie odsunięty od władzy? "Takie będą skutki tej decyzji"

Zdaniem Piontkowskiego Putin podkopuje bazę, z której sam korzysta. - Na stopie dyplomatycznej Kreml i Putin przez ostatnie dwa miesiące byli zajęci rozmowami z Macronem, Scholzem i Erdoganem, którym próbował zmusić ukraińskich liderów, żeby zgodzili się na negocjacje. Teraz ta linia została kompletnie odrzucona i zamknięta. Myślę, że były co do tego poważne różnice zdań w bunkrze - oznajmił pochodzący z Moskwy politolog.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Putin wprost o broni jądrowej. "Ten atak spotka się z odwetem"

Piontkowski zwrócił też uwagę na fakt, że niedawno ogłoszona mobilizacja rezerwistów jest "częściowa". Zdaniem eksperta w rzeczywistości żaden z rosyjskich obywateli, który nie ma koneksji politycznych, nie może czuć się bezpieczny. Już teraz rosyjskie linie lotnicze wprowadziły zakaz sprzedaży biletów mężczyznom między 18. a 65. rokiem życia.

Putin przeprowadził bardzo niebezpieczny globalny eksperyment społeczny. Słowo "częściowy" jest w rzeczywistości pustym sloganem. Tak naprawdę, zgodnie z treścią tego dekretu, każdy obywatel Federacji Rosyjskiej może zostać wezwany i przymusowo wysłany do wojska – mówi Piontkowski.

Według niego mobilizacja niewiele zmieni - Rosja dalej będzie ponosić porażki na froncie, co może się przyczynić do buntu w społeczeństwie, a w ostateczności nawet do odsunięcia Putina od władzy.

Sukcesy Ukrainy na froncie wywołają szok w rosyjskim społeczeństwie. W niedalekiej przyszłości Chersoń zostanie wyzwolony albo z pomocą Amerykanów zniszczony zostanie Most Krymski. Putin zostanie wtedy odsunięty od władzy. Takie będą skutki fatalnej decyzji Putina - podsumował Piontkowski.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić