Co się dzieje z Edwardem Snowdenem? Po ataku Rosji zapadł się pod ziemię

Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę, Edward Snowden zamieścił na Twitterze tylko jeden wpis. Od tego czasu minął już ponad miesiąc i coraz więcej internautów zastanawia się, co się dzieje. Przed wojną Snowden był bardzo aktywny w mediach społecznościowych.

Co się dzieje z Edwardem Snowdenem? Po ataku Rosji zapadł się pod ziemię
Edward Snowden nie napisał nic od 27 lutego (Getty Images, Handout)

Zanim doszło do inwazji, Snowden - były pracownik CIA, który w 2013 roku otrzymał azyl w Rosji - potrafił zamieścić jednego dnia nawet kilkanaście wpisów na Twitterze. Jego konto cieszy się dużą popularnością - obserwuje je ponad 5 mln internautów. Ostatnio nic się jednak na nim nie dzieje.

Edward Snowden nie tweetował już od ponad miesiąca. Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest prawie nieaktywny. Wcześniej pisał na Twitterze prawie codziennie. Zastanawiam się, co się dzieje - komentuje dziennikarz Aaron Rupar.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ostatni wpis Snowdena na Twitterze został zamieszczony 27 lutego, czyli trzy dni po rozpoczęciu inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Amerykanin stwierdził wówczas, że "stracił pewność", jeśli chodzi o wypowiadanie się na temat wojny.

Nie jestem podwieszony pod sufitem nad beczką z kwasem, która z każdym tweetem wrze coraz bardziej, wy trollujące hieny. Po prostu straciłem wszelką pewność co do dzielenia się moimi przemyśleniami na ten konkretny temat - napisał Snowden, wyjaśniając, że nie wie, czy byłoby ono "przydatne", bo "pomylił się" co do wojny.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Brak aktywności Snowdena zastanawia internautów. Pod jego ostatnim wpisem można znaleźć wiele komentarzy. Niektórzy twierdzą, że Amerykanin mógł zostać uciszony przez rosyjskie służby.

Minął prawie cały miesiąc i nadal nie ma śladu po Edwardzie Snowdenie. Jego ostatni tweet z pewnością nie postarzał się dobrze, biorąc pod uwagę, że od tego czasu nic nie opublikował i nie ma żadnego dowodu na to, że żyje - komentuje Barnacules Nerdgasm, były pracownik Microsoftu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kim jest Edward Snowden?

Edward Snowden w przeszłości pracował dla CIA oraz był zleceniodawcą na umowach dla agencji wywiadowczej NSA. W 2013 roku Amerykanin ujawnił na łamach prasy kilkaset tysięcy poufnych, tajnych i ściśle tajnych dokumentów. Media nazwały to największym wyciekiem tajnych informacji w historii USA. Postawiono mu za to zarzuty ujawnienia tajemnic państwowych i szpiegostwa. Demaskator uciekł do Rosji, gdzie otrzymał azyl tymczasowy, a po siedmiu latach w 2020 roku przyznano mu prawo stałego pobytu.

Zobacz także: Mieszane reakcje po przemówieniu Zełenskiego w Bundestagu. "Ich to przerasta"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić