o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Co z majówką? Minister o najbardziej prawdopodobnym scenariuszu

3
Podziel się

W środę rząd ogłosił przedłużenie obowiązujących obecnie obostrzeń do 18 kwietnia. Dziennikarze dopytywali ministra zdrowia o prognozy na majówkę. Czy na czas długiego weekendu majowego rząd planuje poluzować restrykcje?

Co z majówką? Minister o najbardziej prawdopodobnym scenariuszu
Polacy niecierpliwie czekają na otwarcie restauracji. Czy nastąpi to w majówkę? (Pixabay)
bEpxOzph

Minister Niedzielski sprowadził na ziemię optymistów. Dał do zrozumienia, że majówka jest ostatnim problemem ministerstwa w kontekście III fali pandemii. "Przywracanie normalności" zacznie się nie od branży hotelarskiej, tylko edukacji, przede wszystkim przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

W pierwszej kolejności myślimy o przywracaniu edukacji. W przyszłym tygodniu będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji - stwierdził Adam Niedzielski.

Minister podkreślił, że nie ma jeszcze decyzji o ewentualnym "otwarciu" branż gastronomicznej, hotelarskiej oraz kultury na czas majówki, ponieważ do długiego weekendu zostały jeszcze około trzy tygodnie.

bEpxOzpj

Majówka bez obostrzeń? Minister sceptyczny

Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, co dwa lata temu czy wcześniej. Trzeba się liczyć, że w tym okresie będą obostrzenia. O skali będziemy informowali w kolejnych tygodniach - zakończył wątek Niedzielski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpxOzpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Alik
4 miesiące temu
No to dużo im tej normalności nie zostało jakiś miesiąc a potem wakacje,to już się nie opłaca wracać,nie lepiej wrócić jesienią,hahaha
Idzwpis/du
4 miesiące temu
Edukacja w pierwszej kolejności? No to najwcześniej pewnie dopiero we wrześniu zaczną "przywracać normalność"
Xxx
4 miesiące temu
Wydarzenia państwowe są zwolnione z obostrzeń. Tak samo jak te związane z produkcją dla TVP. To wyjaśnienie dla obchodów rocznicy "zamachu" smoleńskiego.
bEpxOzpL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić