Brzydki wpis o Kukizie. Czarnek mówi, co spotka wykładowcę

1266

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek chce pozbawić pracy naukowca z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ma to być pokłosiem "złego" w jego opinii zachowania wykładowcy. Chodzi o wpis w internecie dotyczący Pawła Kukiza.

Brzydki wpis o Kukizie. Czarnek mówi, co spotka wykładowcę
Przemysław Czarnek (PAP)

Ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi puściły nerwy. Chce pozbawić pracy jednego z wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podpadł ministrowi

Wykładowca miał umieścić w internecie wpis dotyczący Pawła Kukiza. Nie przebierał w słowach. Określił byłego muzyka i obecnie polityka "gnidą" i "gnojem", a innych posłów na Sejm - "kundlami Kaczyńskiego".

Paweł Kukiz jest hejtowany w sposób skandaliczny. Ten naukowiec, który w ten sposób obrzydliwie wyrażał się na temat posła Kukiza, z jednego z ważnych miast w Polsce, nie będzie na tej uczelni pracował - powiedział Czarnek w piątek na antenie TVP Info.

Naukowiec słynie ze swojego ostrego języka. Minister Czarnek podkreślił jednak, że "nie ma miejsca na tego rodzaju hejterów wśród kadry polskich naukowców".

Na Pawła Kukiza spłynęła fala krytyki o środowym posiedzeniu Sejmu, podczas którego odbyło się głosowanie ws. tak zwanego "lex TVN".

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić