Człowiek Putina ucieka z Chersonia? To może być dowód

Rosja zamienia region Chersonia w strefę bez cywilizacji, bez elementarnych rzeczy, które są dostępne w większości krajów świata. Ukraińcy robią wszystko, aby odbić ten teren. Sytuacja jest na tyle gorąca, że jeden z ludzi Putina widocznie zamierza uciec z Chersonia. Zdradziła go jedna fotografia.

Człowiek Putina ucieka z Chersonia? To może być dowód
Człowiek Putina ucieka z Chersonia. Oto dowód (Twitter)

Francis Scarr, dziennikarz BBC monitorujący rosyjskie media, opublikował zdjęcie Kiryła Stremousowa, które w połączeniu z ostatnim wpisem mężczyzny, daje do myślenia.

Stremousow to kolaborant, który przez kilka miesięcy rządził na terenie okupowanego Chersonia. Tam nagrywał absurdalne treści, które były pożywką dla rosyjskiej propagandowej telewizji.

Teraz, w swoim najnowszym filmie wzywa wszystkich cywilów do "ewakuacji". Mimo wyraźnego apelu, podkreśla jednocześnie, że "w tej chwili wszystko jest pod pełną kontrolą".

Więc dlaczego wydaje się, że jest w swoim samochodzie z całym swoim dobytkiem z tyłu? - podkreśla na Twitterze dziennikarz Francis Scarr.

I faktycznie. Za plecami Stremousowa, który siedzi w aucie widzimy spakowane bagaże.

Cherson praktycznie od początku wojny okupowany jest przez wojska rosyjskie. Według najnowszych informacji, Rosja przerzuca oddziały na Białoruś. Wojska Putina przygotowują się do defensywy w pobliżu okupowanego Chersonia, do którego zbliżają się siły ukraińskie.

Opisując sytuację w obwodzie chersońskim, gdzie trwa kontrofensywa sił ukraińskich, sztab Ukrainy poinformował, że Rosjanie wywieźli więźniów z jednego z zakładów karnych w Chersoniu. "Przeciwnik wykorzystuje teren wspomnianego zakładu do rozmieszczania personelu i sprzętu wojskowego" - czytamy w raporcie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kirył Stremousow. Zdradził Ukrainę dla Rosji

Kirył Stremousow to 45-latek urodzony w okolicach Doniecka. W 2018 r. został członkiem Socjalistycznej Partii Ukrainy, a w 2021 r. dołączył do prorosyjskiej partii Derzhava, która została zdelegalizowana po inwazji na Ukrainę. Stremousow wykorzystał sytuację i pod koniec kwietnia stanął na czele rosyjskiej administracji w okupowanym obwodzie chersońskim. W Ukrainie jest poszukiwany przez policję za zdradę ojczyzny.

Zobacz także: Putin jest nieobliczalny? "Walczy nie tylko z Ukrainą"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić