o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Szczepionka na COVID-19 będzie obowiązkowa? Znamy odpowiedź

89
Podziel się

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnia, że szczepienia na COVID-19 nie będą obowiązkowe. Podkreślił jednak, że rząd będzie przekonywał Polaków, że szczepienie jest bezpieczne.

Szczepionka na COVID-19 będzie obowiązkowa? Znamy odpowiedź
Minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP, Tomasz Gzell)
bDJCLltx

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Plus poruszył kwestię szczepionek na COVID-19. Został zapytany, czy będą one obowiązkowe.

Będziemy przekonywali wszystkich, używając argumentów naukowych, które pokazują, że szczepienie jest bezpieczne, bo absolutnie w żadnym przypadku nie skorzystamy ze szczepionki, która jest niezweryfikowana przez międzynarodowe agencje, które są za to odpowiedzialne - przekonywał Niedzielski.
bDJCLltz

Minister dodał, że szczepienia na COVID-19 będą dowolne i "łatwo dostępne", jeśli chodzi o kwestię finansową. Powiedział, że będzie rekomendował, by szczepionka była bezpłatna, jednak nie zależy to wyłącznie od niego.

Niedzielski, pytany o odmrożenie gospodarki, powiedział, że do 29 listopada zostaną utrzymane obecne ograniczenia. Dodał, że dziś odbędzie się narada z premierem Mateuszem Morawieckim, na którym zostanie podjęta decyzja, co dalej.

bDJCLltF

Koronawirus w Polsce. Co ze szkołami?

Jeśli chodzi o kwestię powrotu do szkół, minister zdrowia powiedział, że rekomenduje, by doszło do tego dopiero gdy w kraju będzie poniżej 15 tys. zakażeń dziennie lub mniej.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Rozmowa z szefem koncernu Moderna

bDJCLltG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJCLlua
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
Abb6
3 miesiące temu
Duńczycy już wywalczyli wolność kraju
Marcin
3 miesiące temu
Po co wprowadzać obowiązkowe szczepienia jak życie i tak zmusi ludzi do szczepień. A to do samolotu nie wejdzie, a to w korpo nie będzie mógł pracować, a to na koncert nie wejdzie itd. itp. Gdyby ogłosili, że będą obowiązkowe to dużo ludzi wyszłoby na ulicę, a tak rozejdzie się po kościach i efekt będzie taki sam, choć bardziej rozłożony w czasie. Dla mnie miarodajną informacją, że ze szczepionką jest wszystko w porządku i że ma sens, jest liczba zaszczepionych lekarzy. Na grypę szczepi się niewielu lekarzy, tylko kilka procent. Dla mnie więc wszystko jasne w temacie szczepień na grypę.
Janek
3 miesiące temu
szczepionka powinna być przetestowana na członkach właściwej partii.potem należy szczaepic klakierów, może im to nie wyjdzie na zdrowie
bDJCLlub
Covit
3 miesiące temu
Niech minister zaszczepi siebie i swoją rodzinę wraz z całym rządem. Pod pretekstem dobra chcą zmniejszyć populację .
gość Jk
3 miesiące temu
Jak się zaszczepilam na grypę to mi guzy wyszły na tarczycy zaczęłam chorować na stawy same problemy żadnych szczepionek szczególnie robionych na szybko .Sami niech się zaszczepia .
Najnowsze komentarze (89)
HolgerDanske
2 miesiące temu
rycerz z Kronborga obudzi się i skończy z multi kulti, czasy Tengila powrócą!
OLa
2 miesiące temu
Ja chcę mieć wybór . Chcę amantadynę. Szczepionki wsadżcie sobie w 4 litery!
Kazik
3 miesiące temu
Podobno szczepionka ma 95% skuteczność, to bardzo dobrze bo virus ma tylko 2,5% skuteczność
BASTEK
3 miesiące temu
najpierw Niezielski potem lekarze i reszta
Prawda
3 miesiące temu
Nie ma czegoś takiego jak PiS i badania naukowe. Jest albo PiS, albo badania naukowe. Razem to się nie łączy. A jeśli nawet kiedyś ktoś powie, że jest inaczej to cóż... Nie jest. PiS to jest organizacja do utylizacji - nic więcej.
Neti
3 miesiące temu
Ja proponuję obowiązkowe mundurki w szkołach bo chodzą jak na dyskoteki pazury włosy szkoła to już nie to samo co kiedyś to istny cyrk
stevan
3 miesiące temu
Faszyści!!! Testowali na młodych i zdrowych. Mimo to, 12 na tysiąc zmarło. Bali się testować na starych i chorych, bo zmarłoby chyba 500 na tysiąc!
Realista
3 miesiące temu
Nie musi nas zapewniać my o tym wiemy oto... Konstytucja -Art. 39. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.
bDJCLltT
Nie noszę
3 miesiące temu
Jak można zapewniać o bezpieczeństwie czegoś, co nie zostało należycie przetestowane, a skutki uboczne mogą pojawić się po latach? To żart?
Dunia
3 miesiące temu
Czy szczepionka przeszła już wszystkie testy, żeby można już szczepić ludzi???
Antoni
3 miesiące temu
Najpierw niech zaszczepią : prezydenta, premiera ,cały rząd ,sejm,senat,wszystkich lekarzy,biznesmenów.
docent
3 miesiące temu
najpierw trzeba zaszczepic wszystkich z PISu, jak wyginie ich z 90 % to możemy mowic o pokonaniu koronawirusa
EEW
3 miesiące temu
JA SIE PYTAM KTO PONIESIE KONSEKWENCJE JESLI SZCZEPIONKA BEDZIE NIEUDANA I BEDZIE POWAZNE POWIKLANIA BADZ SMIERC DELIKWENTA!?!??
Szczery
3 miesiące temu
nawet za darmo jej nie chce , a kpiną byłoby jak bym miał za ten shit jescze płacić
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić