Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19 będzie obowiązkowa? Znamy odpowiedź

168

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnia, że szczepienia na COVID-19 nie będą obowiązkowe. Podkreślił jednak, że rząd będzie przekonywał Polaków, że szczepienie jest bezpieczne.

Szczepionka na COVID-19 będzie obowiązkowa? Znamy odpowiedź
Minister zdrowia Adam Niedzielski (PAP, Tomasz Gzell)

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Plus poruszył kwestię szczepionek na COVID-19. Został zapytany, czy będą one obowiązkowe.

Będziemy przekonywali wszystkich, używając argumentów naukowych, które pokazują, że szczepienie jest bezpieczne, bo absolutnie w żadnym przypadku nie skorzystamy ze szczepionki, która jest niezweryfikowana przez międzynarodowe agencje, które są za to odpowiedzialne - przekonywał Niedzielski.

Minister dodał, że szczepienia na COVID-19 będą dowolne i "łatwo dostępne", jeśli chodzi o kwestię finansową. Powiedział, że będzie rekomendował, by szczepionka była bezpłatna, jednak nie zależy to wyłącznie od niego.

Niedzielski, pytany o odmrożenie gospodarki, powiedział, że do 29 listopada zostaną utrzymane obecne ograniczenia. Dodał, że dziś odbędzie się narada z premierem Mateuszem Morawieckim, na którym zostanie podjęta decyzja, co dalej.

Koronawirus w Polsce. Co ze szkołami?

Jeśli chodzi o kwestię powrotu do szkół, minister zdrowia powiedział, że rekomenduje, by doszło do tego dopiero gdy w kraju będzie poniżej 15 tys. zakażeń dziennie lub mniej.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Rozmowa z szefem koncernu Moderna

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić