Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Czyścili kościół. Utknęli na wysokości kilkudziesięciu metrów

27

Chwilę grozy przeżyli pracujący przy czyszczeniu elewacji kościoła we Włocławku. Prawdopodobnie przez awarię elektryki w specjalnym podnośniku, zawiśli oni na wysokości kilkudziesięciu metrów nad ziemią. Do ściągnięcia ich z góry konieczna okazała się interwencja strażaków.

Czyścili kościół. Utknęli na wysokości kilkudziesięciu metrów
Pracownicy utknęli na wysokości, czyszcząc elewacje kościoła (portalwoclawek.pl)

Na ul. Zbiegniewskiej we Włocławku znajduje się kościół św. Maksymiliana, gdzie od kilku dni prowadzone są prace renowacyjne. Mają one na celu odświeżenie i oczyszczenie elewacji wysokiego budynku.

Z tego też powodu do prac na wysokościach wezwano specjalistów. Ci jak się później okazało, przeżyli w czasie tego zlecenia chwile grozy. Jak informuje portalwloclawek.pl, w pewnym momencie prowadzonych prac doszło do awarii specjalnego podnośnika, na którym znajdowali się czyszczący elewacje.

Kiedy to zauważyli, zaczęli rozpaczliwie wołać o pomoc. Na szczęście zostali usłyszani, ponieważ już po chwili na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej. Te natychmiast przystąpiły do interwencji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W Bydgoszczy wzięli się za pieszych. Posypały się mandaty

Najprawdopodobniej zawiniła elektryka urządzenia

Strażacy biorący udział w interwencji jako prawdopodobną przyczynę zdarzenia wskazali układ elektryki. Ten ulec miał awarii, przez co cała maszyna zawisła w powietrzu, gwarantując pracującym na niej robotnikom sporo emocji i nerwów.

Prawdopodobnie doszło do awarii elektroniki. Na miejscu mieliśmy trzy zastępy straży pożarnej - drabinę z JRG nr 1, zastęp z JRG nr 2, był też dowódca z ulicy Rolnej. Operatorzy pracujący przy elewacji utknęli na wysokości blisko 40 metrów. - powiedział w rozmowie z portalwloclawek.pl st. kpt. Joachim Zefert, dowódca JRG nr 2.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak dodaje strażak, każdy z pracujących na podnośniku został pojedynczo sprowadzony na ziemię. Pewne jest, że majowa interwencja strażaków na długo pozostanie w pamięci zarówno całej jednostki, jak i pracujących przy czyszczeniu elewacji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić