aktualizacja 

Dobrze, że wszystko nagrywał. To się działo na polskiej autostradzie

98

Na jednej z autostrad w Polsce doszło do niezwykle niebezpiecznej sytuacji. Rozpędzony kierowca audi o mały włos nie wjechał w grupę pieszych, która poruszała się pasem awaryjnym po awarii auta. Do sieci trafiło wideo zarejestrowane przez innego uczestnika ruchu.

Dobrze, że wszystko nagrywał. To się działo na polskiej autostradzie
Kierowca audi wykonał bardzo niebezpieczny manewr (YouTube, STOP PIRAT)

Niebezpieczne zdarzenie zostało nagrane 16 września w godzinach przedpołudniowych. Autor po zarejestrowaniu materiału postanowił przekazać go kanałowi STOP PIRAT. Następnie filmik został opublikowany na YouTube. Wideo może być przestrogą dla innych kierowców.

Wideo pokazuje, że niektórzy kierowcy jeżdżą niezwykle ryzykownie. Tak było w przypadku kierującego audi, który został nagrany na jednej z polskich autostrad. Autor nagrania zauważył w pewnym momencie, że na pasie awaryjnym stoi osobowy fiat z przyczepą. Na asfalcie widać było długi ślad hamowania, jednak powód nagłego zatrzymania nie był znany.

Autor nagrania zwrócił uwagę na fiata, jednak kontynuował podróż. Po chwili wyprzedziło go czarne audi. Zapewne nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że kierowca wykonał manewr z nadmierną prędkością pasem awaryjnym. Gdyby zrobił to kilkaset metrów dalej to doszłoby do tragedii, gdyż poruszały się nim pieszo osoby, które zapewne podróżowały pozostawionym wcześniej fiatem.

Nagrywający nie wierzył własnym oczom. Mężczyzna wulgarnie zareagował na bardzo niebezpieczny manewr kierowcy audi. Potrącenie pieszych z taką prędkością zapewne zakończyłoby się ich śmiercią. Zachowanie pirata drogowego zdecydowanie nie spodobało się również komentującym. Nie zabrakło również głosów krytykujących osoby idące pasem awaryjnym.

Coś niebywałego, coś dzieje się ludziom w głowie niedobrego. Musi dochodzić do tragedii na drogach! - stwierdził internauta.
To nie był bezmyślny manewr. On to naprawdę przemyślał. Gdyby nie myślał, to by na to nie wpadł. Inna sprawa, że takie myślenie dyskwalifikuje kierowcę - napisał komentujący.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić